dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Porady

Jak działa kasoterminal od iPOS i gdzie sprawdzi się takie urządzenie?

Jak działa kasoterminal iPOS

Jak działa kasoterminal iPOS

W największym skrócie można napisać, że kasoterminal to połączenie terminala płatniczego, urządzenia fiskalnego oraz aplikacji do zarządzania sprzedażą. To rozwiązanie technologiczne oferuje jednak tak rozbudowaną funkcjonalność, że zdecydowanie wymaga szerszego zaprezentowania. Warto także wspomnieć o tym, w jakich działalnościach gospodarczych kasoterminal iPOS sprawdza się najlepiej.

Integracja różnych urządzeń

Jeżeli spojrzymy szerzej na dzisiejszy rynek technologii sprzedaży, znajdziemy tam wiele rozwiązań, które stanowią połączenie funkcjonalności różnych urządzeń. Dobrym przykładem są wagi etykietujące, kasy zapewniające integrację z szalką ważącą czy terminale fiskalne. Kasoterminal marki iPOS można więc uznać za technologię, która reprezentuje jeden z trendów w branży. Zintegrowane urządzenia oferują oczywiście wiele ciekawych udogodnień. I co najważniejsze, są to opcje, które w standardowych rozwiązaniach systemowych są dostępne dopiero po wdrożeniu kilku oddzielnych technologii.

Parametry drukarki rejestrującej

W przypadku iPOS duet mamy do czynienia z wydajną i przyjazną w obsłudze drukarką fiskalną, która została wyposażona w moduł elektronicznej kopii paragonów. Taka funkcjonalność zapewnia nie tylko wygodne, ale też bezpieczne i oszczędne archiwizowanie ważnych danych. Ponadto, urządzenie może obsługiwać do 20 000 pozycji PLU (w taryfie Premium) oraz cechuje się kompaktowymi gabarytami. Warto też podkreślić, że drukarka zastosowana w modelu duet pozwala na wystawianie różnego rodzaju dokumentów. Oprócz paragonów fiskalnych, będą to m.in. raporty dobowe i miesięczne, faktury VAT czy potwierdzenia płatności kartą.

Główne cechy terminala płatniczego

Kluczowym ogniwem omawianej tu technologii, odróżniającym iPOS duet od rozwiązań innych producentów, jest terminal do kart płatniczych marki Verifone. To własnie przy użyciu wspomnianego urządzenia można przyjmować płatności dokonywane różnymi kartami: zbliżeniowymi, stykowymi z paskiem magnetycznym oraz chipowymi. Co ciekawe, terminal Verifone oferuje też korzystanie z aplikacji do zarządzania sprzedażą. Oprogramowanie to pozwala m.in. na modyfikację paragonu na każdym etapie obsługi klienta, łatwe wyszukiwanie poszczególnych elementów asortymentu czy automatyczny odczyt towarów ważonych. Ponadto, terminal posiada zarówno alfanumeryczną klawiaturę, jak i panel dotykowy o wielkości 3,5”. Dzięki temu korzystanie z aplikacji sprzedażowej jest wygodne i przypomina używanie smartfona.

iPOS duet w firmie

W jakiego rodzaju firmach kasoterminale iPOS sprawdzą się najlepiej? Trudno jednoznacznie wskazać branże, w których warto by w szczególności wdrażać te urządzenia. Szeroka funkcjonalność tej technologii sprawia bowiem, że znajdzie ona zastosowanie w wielu działalnościach gospodarczych. iPOS duet powinni się więc zainteresować zarówno właściciele placówek handlowych czy usługowych, jak i przedsiębiorcy prowadzący lokale gastronomiczne. Jedynym ograniczeniem tego urządzenia może być fakt, że obsłuży ono 4 000 lub 20 000 PLU. W rezultacie, ten kasoterminal sprawdzi się przy obsłudze małego bądź średniego asortymentu.

1 Comment

  1. Inek

    Hoho, myślę, że do takich urządzeń może należeć przyszłość branży fiskalnej 😀 kasy online, kasoterminale, jednym słowem sporo zmian!

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *