dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Drukarki fiskalne, Kasy fiskalne, Porady, Urządzenia peryferyjne

Kasa fiskalna w Lublinie? Postaw na pewne rozwiązania!

Novitus Next Online i Posnet Ergo Online - stacjonarna kasa fiskalna i mobilna kasa fiskalna

Wdrożenie kasy fiskalnej w firmie z pozoru może się wydawać prostym zadaniem. Wystarczy nabyć urządzenie, jakiego wymagają przepisy, i wszystko załatwione. W praktyce jednak początkujący przedsiębiorcy potrafią mieć sporo wątpliwości, dotyczących rozpoczęcia przygody z użytkowaniem technologii sprzedaży. Jaka kasa fiskalna okaże się najlepsza dla mojej firmy? Gdzie jej szukać? Co wziąć pod uwagę lub o czym należy pamiętać w ramach wyboru odpowiedniego dostawcy tego typu rozwiązań? I z jakimi obowiązkami wiąże się późniejsze korzystanie z kasy fiskalnej? Czas na krótkie, a zarazem konkretne odpowiedzi na powyższe pytania – w oparciu o konkretny przykład.

Kasa fiskalna potrzebna na już! Tylko jaka?

Wielu przedsiębiorców prowadzących działalność handlową lub usługową na rzecz klientów indywidualnych czeka to samo: obowiązek wdrożenia w działalności urządzenia fiskalnego. A mówiąc dokładniej – obowiązek ewidencjonowania obrotu i wystawiania paragonów z wykorzystaniem tej technologii. Choć dzisiejsze kasy fiskalne opierają się na nowocześniejszych i wygodniejszych rozwiązaniach (np. w znacznym stopniu ograniczających i upraszczających niezbędne formalności) – warto zdawać sobie sprawę z kilku istotnych kwestii.

 1. Obecnie w sprzedaży dostępne są już tylko kasy fiskalne online*, spełniające standardy nowoczesnego systemu teleinformatycznego. Chodzi przede wszystkim o internetową transmisję niezbędnych danych do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Co to oznacza w praktyce? Aby zarówno instalacja (fiskalizacja) urządzenia, jak i późniejsza, obowiązkowa transmisja danych z kasy fiskalnej online do serwerów Ministerstwa Finansów przebiegła poprawnie, musimy zadbać w przedsiębiorstwie o dostęp do internetu. W zależności od firmowej infrastruktury i funkcjonalności nabytego modelu, może to być połączenie przewodowe lub bezprzewodowe.
 2. Jednym z obowiązków przedsiębiorcy jest zapewnienie klientowi opcji skorzystania z elektronicznej formy płatności (bezgotówkowej). Zazwyczaj wybór pada na terminal płatniczy bądź PIN Pad, z uwagi na łatwość, szybkość i bezpieczeństwo dokonywania transakcji. Kasy online zapewniają współpracę z tego typu technologiami sprzedaży, choć musimy także pamiętać o obowiązkowej integracji obydwu urządzeń (w ramach protokołu komunikacyjnego ECR-EFT).
 3. Kasy fiskalne obsługują bazy towarowe o różnej pojemności (liczbie pozycji do zaprogramowania). Czasami jest to kilka tysięcy PLU – innym razem kilkanaście, kilkadziesiąt, a nawet jeszcze więcej. Dlaczego ten parametr jest tak ważny? Od liczby PLU zależy to, jak duży asortyment jesteśmy w stanie obsługiwać. Pod pozycjami towarowymi kryją się bowiem zaprogramowane, poszczególne produkty bądź usługi, które znajdują się w naszej ofercie.
Novitus Link Online - nieduża, elegancka i funkcjonalna kasa fiskalna

Novitus Link Online wyróżnia się solidnym wykonaniem i atrakcyjnym wykonaniem, ale nie tylko. Mimo prostych rozwiązań, może pochwalić się m.in. bazą towarową o pojemności 20 000 PLU czy współpracą z nowoczesną aplikacją chmurową NoviCloud.

Jaka kasa fiskalna online okaże się najlepsza? Odpowiedź brzmi: ta najlepiej dostosowana do potrzeb danego biznesu. Dlatego zanim dokonamy wyboru urządzenia, powinniśmy wpierw określić nasze podstawowe oczekiwania. Czy działamy stacjonarnie, czy w trybie mobilnym? Szukamy jak najmniejszego modelu, a może to nie ma znaczenia? Czy ważny jest dla nas wygląd kasy fiskalnej? A może istotniejsze są takie cechy, jak solidne wykonanie, wydajność i odporność na trudne warunki pracy? Jakich konkretnie funkcji potrzebujemy? I co z łącznością kasy online z pozostałymi urządzeniami? Odpowiedzi na takie pytania pomogą nam dokonać właściwego wyboru. Na szczęście – nie musimy ich udzielać sami.

Gdzie kupić kasę fiskalną online dla firmy?

Istnieją różne aspekty, które z pewnością warto wziąć pod uwagę, nim zdecydujemy się na ostateczny zakup danego urządzenia fiskalnego. Te opisane poniżej mogą w znacznym stopniu ułatwić Ci cały proces decyzyjny, a nawet zapobiec niepotrzebnym trudnościom, których da się uniknąć.

Zasięgnij potrzebnych informacji w sieci

Poszukiwania odpowiedniej technologii sprzedaży oczywiście warto zacząć od informacji dostępnych w internecie. Nie ma wtedy znaczenia, czy szukamy potrzebnych rozwiązań dla działalności znajdującej się w Warszawie, czy w takich miejscowościach, jak Poznań, Łódź bądź Lublin. Kasy fiskalne online w atrakcyjnych cenach i różnych wariantach bez problemu znajdziemy w sieci, choćby za sprawą stron i serwisów renomowanych dealerów tego typu rozwiązań. Przykładowo, na stronie internetowej Polskiego Centrum Kas Fiskalnych istnieje szereg udogodnień, które zbliżą przedsiębiorcę do pozyskania potrzebnych rozwiązań.

 • szeroka oferta, przejrzyście pokategoryzowana według konkretnych kryteriów (rodzaj technologii, marka producenta, cena, wielkość urządzenia, charakter stacjonarny lub mobilny itp.); dotyczy to zresztą zarówno kas fiskalnych, jak i innych rozwiązań dla biznesu (skanerów kodów, wag elektronicznych, terminali płatniczych, oprogramowania itd.)
 • dokładne opisy produktów, z klarownym podziałem na wiadomości o cechach i funkcjach danego modelu oraz konkretne elementy specyfikacji (dotyczące parametrów, podzespołów itd.)
 • opis firmy oferującej technologie sprzedaży i inne rozwiązania dla firm, z uwzględnieniem informacji o zakresie usług czy dotychczasowych dokonaniach i wyróżnieniach
 • rozbudowana baza wiedzy, przybliżająca najważniejsze informacje dotyczące podstawy prawnej, obowiązków wynikających ze stosowania urządzeń fiskalnych, procedury instalacji kasy online itp.
 • dostęp do różnych danych i opcji kontaktowych (telefon, e-mail, podlinkowane, chat na żywo, podlinkowane social media)

W rezultacie, serwisy takie jak ten nie ograniczają się do „zakupu pierwszego lepszego modelu”. Sukcesywnie, krok po kroku, pomagają w dokonaniu najlepszego wyboru – zgodnie z preferencjami użytkowymi, warunkami pracy, profilem działalności i zadaniami, jakie będą czekały daną technologię sprzedaży.

Jaka kasa fiskalna online okaże się najlepsza? Odpowiedź brzmi: ta najlepiej dostosowana do potrzeb danego biznesu. Dlatego zanim dokonamy wyboru urządzenia, powinniśmy wpierw określić nasze podstawowe oczekiwania.

Pozwalają na dokładne porównanie produktów oraz zasięgnięcie opinii u ekspertów. Co więcej, stanowią źródło cennych, praktycznych wiadomości, związanych z technologiami sprzedaży, ich uwarunkowaniami prawnymi czy użytkowymi.

Kupuj tylko u zaufanego dostawcy!

Takich serwisów internetowych jest oczywiście znacznie, znacznie więcej. Nie oznacza to jednak od razu, że każdy z nich zasługuje na nasze zaufanie oraz zainwestowane pieniądze. Zwłaszcza, że – koniecznie o tym pamiętajmy – najczęściej firma, u której dokonamy zakupu kasy fiskalnej online, jest również odpowiedzialna za późniejszą opiekę serwisową nad tym urządzeniem (mowa choćby o cyklicznych, obowiązkowych przeglądach technicznych). Zatem decyzja o nabyciu tego typu technologii sprzedaży w takim miejscu wiąże z nim na dłużej, zarówno pod względem finansowym, jak i prawnym.

Elzab K1 Slim Online - kasa fiskalna

Elzab K1 Slim Online to obecnie najmniejsza kasa fiskalna online, jaka jest dostępna na rynku. Jej wymiary oraz obszerny, kolorowy panel dotykowy sprawiają, że urządzenie do złudzenia przypomina współczesne smartfony.

Dlatego sekcje zawierające informacje odnośnie samego sklepu internetowego i stojącej za nim firmy nie są bez znaczenia. Renoma marki – poparta długą obecnością na rynku, rozrastającą się siecią punktów handlowych, licznymi sukcesami i wieloletnim doświadczeniem – przekłada się na satysfakcję z transakcji i dalszej współpracy. Dzięki pozyskanej wiedzy mamy świadomość, że dany sklep oferuje sprawdzone technologie sprzedaży cenionych producentów – jak np. Posnet, Novitus, Elzab – a także fachowe doradztwo i wysokiej jakości usługi serwisowe.

Lublin i kasa fiskalna online, czyli dlaczego warto zwrócić uwagę na lokalizację?

Możliwości sklepu internetowego – w tym także wspomnianego serwisu PCKF.pl – w zasadzie pozwalają na przejście całej procedury bez odrywania się od komputera. Jesteśmy w stanie zakupić kasę fiskalną zdalnie, która przyjdzie do nas już zafiskalizowana i gotowa do pracy. Niemniej, kontakt z fizycznym punktem handlowym bywa nadal istotny i to z różnych powodów. Załóżmy, że szukamy kasy fiskalne online w Lublinie. Chcemy skorzystać z oferty danego sklepu internetowego, którego lokal znajduje się we wspomnianym mieście. Dlaczego warto go odwiedzić?

 • Choć wszelkie niezbędne dane na temat wybranego urządzenia fiskalnego znajdziemy na stronie, nierzadko właśnie w punkcie handlowym możemy w pełni „poznać” konkretną technologię sprzedaży. Dotknąć jej, sprawdzić, czy np. faktycznie okaże się wygodna podczas pracy mobilnej albo czy rzeczywiście „widzimy ją” na naszym stanowisku kasowym.
 • Odwiedzenie lokalu dealera kas fiskalnych to kolejny krok na drodze lepszego poznania firmy, z którą chcemy współpracować przez najbliższe lata. Taka wizyta może przynieść dodatkowe informacje na temat oferty produktowej, świadczonych usług, podejścia do klienta itp.
 • Obecność w punkcie to również okazja do spotkania na żywo z ekspertem. Rozmowa potrafi przynieść dodatkowe wnioski na temat potrzeb firmy i rozwiązań, które pozwolą skutecznie na nie odpowiedzieć. Wielu przedsiębiorców wciąż ceni takie spotkania, gdyż one nieraz jeszcze skuteczniej przybliżają działanie i możliwości technologii sprzedaży czy programów dla firm, a przez to – znacząco pomagają w dokonaniu wyboru.
Posnet Vero - nowoczesna kasa fiskalna

Vero to pierwszy model z linii produktowej SAIO (System All in One) marki Posnet. Stanowi nowoczesne połączenie urządzenia fiskalnego, technologii POS i praktycznego oprogramowania sprzedażowego.

Obecność punktu handlowego w danym mieście staje się też istotna z perspektywy późniejszego korzystania z urządzenia. Wszystko jedno, czy chodzi o wymagany przez przepisy przegląd techniczny, czy też o pomoc w ramach nagłej awarii kasy fiskalnej. W takich okolicznościach szybkie wsparcie serwisowe okaże się nieodzowne, jeśli zależy nam na zgodnym z prawem kontynuowaniu pracy z urządzeniem. Nabywając kasę fiskalną w Lublinie przez sklep internetowy, który nie posiada swej siedziby w tym mieście, siłą rzeczy potrafi realnie wydłużyć poszczególne procedury. A to znowu przekłada się na przerwy w sprzedaży towarów lub usług (z racji braku możliwości rejestrowania jej), czyli – straty finansowe.

Renoma marki – poparta długą obecnością na rynku, rozrastającą się siecią punktów handlowych, licznymi sukcesami i wieloletnim doświadczeniem – przekłada się na satysfakcję z transakcji i dalszej współpracy.

Dlatego przeglądając dostępne kasy fiskalne online w Lublinie, powinniśmy zadbać o to, aby punkt handlowy danego dealera (odpowiedzialnego też za serwis urządzenia) znajdował się jak najbliżej prowadzonej firmy. To pozwala ograniczyć różne przerwy czasowe do niezbędnego minimum. Zwłaszcza, gdy nie jesteśmy zdani tylko na kontakt telefoniczny bądź elektroniczny, a zamiast tego możemy nawet osobiście szybko znaleźć się w siedzibie firmy.

Polskie Centrum Kas Fiskalnych to przykład o tyle ciekawy, że posiada wiele swoich punktów na terenie całego kraju. Obecnie znajdziemy również lokal PCKF w Lublinie. Tam też oferuje nie tylko bogaty wybór technologii dla handlu i usług, ale i profesjonalny serwis kas fiskalnych online oraz ich integrację z terminalami płatniczymi. Punkt ten można znaleźć pod poniższym adresem:

Polskie Centrum Kas Fiskalnych
ul. Fabryczna 2
20-301 Lublin
tel. +48 81 474 00 00
lublin@pckf.pl
www.pckf.pl


* Technologie starszego typu, czyli kasy fiskalne z elektroniczną kopią paragonów – a tym bardziej modele z kopią papierową – przeszły do historii wraz z końcem 2022 roku. Od początku roku 2023 w oficjalnej sprzedaży dostępne są wyłącznie urządzenia rejestrujące, które zapewniają internetową komunikację z Centralnym Repozytorium Kas.

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *