dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Drukarki fiskalne, Kasy fiskalne, Urządzenia peryferyjne

Wyjątkowo ciekawe integracje urządzeń w branży fiskalnej

Terminal fiskalny Posnet Thermal HD i kasa fiskalna Novitus Next

Z każdym rokiem rynek technologii sprzedaży zasilany jest przez kolejne kasy i drukarki rejestrujące. Oferują one coraz bardziej interesujące parametry użytkowe i funkcjonalności. Ale co pewien czas pojawiają się modele innowacyjne, które zaproponowały rozwiązania jak dotąd niespotykane. Nowinki te dotyczą też m.in. śmiałych wizji w zakresie integracji różnych technologii w ramach jednego, konkretnego urządzenia. Pytanie: co to daje przedsiębiorcom?

Czasem tym wyróżnikiem jest niestosowana wcześniej, konkretna funkcja, czasem zupełnie nowy element techniczny, a czasem – połączenie dwóch (lub więcej) różnych urządzeń, na jakie nikt przedtem się nie zdecydował. Jeśli chodzi o trzecią sytuację z wymienionych, tak było z modelami marki Posnet i Novitus, o których za chwilę sobie powiemy. Jakie praktyczne i atrakcyjne rozwiązania kryją się za tego typu urządzeniami, poza chwytliwym, technologicznym zabiegiem „2 w 1”? Sprawdźmy.

Posnet Thermal HD – to było do przewidzenia

Jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy kasą a drukarką fiskalną, oprócz znacznych dysproporcji w pewnych parametrach (np. PLU)? Ta druga, w przeciwieństwie do pierwszej, aby prawidłowo funkcjonować, musi współpracować z komputerem oraz odpowiednim programem. Można więc przyjąć, że znalezienie sposobu na tego typu „ograniczenie” było jedynie kwestią czasu. W końcu firma Posnet, jeden z czołowych producentów technologii sprzedaży, zaprezentowała model Thermal HD – terminal fiskalny. Charakteryzuje się on tym, że w ramach jednej konstrukcji łączy w sobie zarówno wydajną drukarkę rejestrującą, jak i solidny komputer marki Intel (o możliwościach podzespołów i mocy obliczeniowej do wyboru przez klienta). Poza faktem, że Thermal HD jest nowoczesnym, funkcjonalnym i sprawnie działającym urządzeniem, oferuje ono wygodne rozwiązania konstrukcyjne. Przede wszystkim zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, niż obie, normalnie stosowane technologie, przez co odnajduje się nawet na ograniczonych przestrzennie stanowiskach obsługi klientów, zapewniając przy tym komfort pracy. Model marki Posnet to również mniejsza liczba poskręcanych kabli (i potrzeba zastosowania tylko jednego zasilacza), a więc porządek oraz dodatkowa wygoda. Nie trzeba oczywiście wspominać o takich, dostępnych opcjach, jak elektroniczna kopia paragonów, szybki wydruk, obsługa formatek dokumentów niefiskalnych czy praktyczny, konfigurowalny wyświetlacz.

Novitus Next – postawmy kolejny krok

Tym razem o kasie fiskalnej i to od innego, znanego producenta urządzeń rejestrujących. A konkretnie o modelu Next marki Novitus. Przejdźmy od razu do rzeczy, ponieważ jest to kwestia, której po prostu nie da się przegapić. Zresztą dotyczy to zarówno samego wyglądu, jak i idącej za nowatorskimi rozwiązaniami funkcjonalności. Next to w rzeczywistości kasa fiskalna zintegrowana z tabletem w ramach jednej konstrukcji. A więc, urządzenie poza klasyczną klawiaturą, posiada również obszerny ekran dotykowy, na którym wyświetlają się różne „przyciski” i kategorie (wedle liczby, kolorów i przyporządkowania użytkownika). Next oferuje wszelkie narzędzia, charakterystyczne dla tego typu technologii. A zatem, oprócz dostępu do ciekawych aplikacji sprzedażowych i pracy na systemie Android, zapewnia możliwość korzystania z kalendarza czy kalkulatora, jak również przeglądania grafik, filmów, internetu bądź poczty elektronicznej. Co więcej, pozwala na przetrzymywanie niezbędnych danych w chmurze, za pomocą stosownej aplikacji NoviCloud. Z fiskalnych ciekawostek warto również wymienić to, że kasa marki Novitus gwarantuje opcję zaprogramowania dowolnej liczby pozycji towarowych. A przy tym wygląda naprawdę zjawiskowo!

 

Jak widać, integracja różnych urządzeń to jeden z fiskalnych trendów, określających współczesną wizję technologii sprzedaży. I trzeba przyznać, że tego typu rozwiązania są naprawdę skuteczne oraz atrakcyjne. Mieliście okazję wypróbować Posnet Thermal HD lub Novitus Next w akcji? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

1 Comment

  1. oljan

    faktycznie, terminal fiskalny to było ciekawe rozwiązanie, krok w dobrą stronę, ale wydaje mi się, że Next skradł uwagę, jeśli chodzi o takie rozwiązania. choćby właśnie dlatego, że kasa ta umożliwia programowanie PLU bez limitów 😉

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *