dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Kasy fiskalne

W poszukiwaniu przenośnych kas fiskalnych współpracujących z CRK

Elzab K10 Online - przenośna kasa z ekranem dotykowym

W przypadku wyboru urządzenia rejestrującego często nakładają się na siebie dwie istotne kwestie. Pierwszą z nich są wytyczne wynikające z aktualnych zmian w branży fiskalnej oraz obowiązujących przepisów. Drugą z nich są oczekiwania użytkownika i potrzeby danej działalności. Przykładem takiej sytuacji może być wejście nowego systemu fiskalizacji oraz wymogu wcześniejszego wdrożenia modeli online, dotyczącego wybranych branż. A wielu podatników objętych tym wymogiem poszukuje konkretnych rozwiązań dla biznesu, np. zapewniających komfort podczas pracy w terenie. Dlatego dziś przyjrzymy się wybranym, interesującym propozycjom mobilnych kas fiskalnych online.

Mobilna kasa Farex Pro 300

Być może spośród wymienionych nie jest to najmniejsza kasa fiskalna, jednak wciąż zachowuje ona swój mobilny charakter. W końcu jej wymiary również pozostają nieduże, co współgra z ergonomiczną sylwetką i solidną konstrukcją. Warto natomiast zaznaczyć, że choć model Farex Pro 300 należy do tańszych i prostszych kas fiskalnych online, w rzeczywistości ma niejedno do zaoferowania. Wystarczy wspomnieć o dość pokaźnej bazie towarowej. Urządzenie pozwala bowiem na zaprogramowanie do 100 000 pozycji PLU dla poszczególnych towarów lub usług. Model od Farex posiada też 3 czytelne wyświetlacze, klawiaturę umożliwiającą definiowanie własnych skrótów klawiszowych (np. w celu jeszcze szybszej sprzedaży często powtarzających się elementów oferty) i mechanizm gwarantujący łatwą wymianę materiałów eksploatacyjnych. Do tego kasa Pro 300 posiada zróżnicowane porty komunikacyjne: wejście PC, złącza RS-232 oraz typu USB.

Mobilna kasa Elzab K10 Online

To model zdecydowanie interesujący i to nie tylko z uwagi na skromne gabaryty. Przede wszystkim, w kasie K10 Online klasyczna klawiatura ustępuje miejsca obszernemu, kolorowemu ekranowi dotykowemu, przez co urządzenie w obsłudze zbliżone jest do współczesnych smartfonów. Co więcej, model od Elzab charakteryzuje się nowoczesnym designem i dodatkowo wzmocnioną, dobrze spasowaną konstrukcją, pokrytą powłoką antypoślizgową. Sam wyświetlacz również wykazuje odporność na wilgoć i zarysowania, choć z drugiej strony – pozwala na obsługę nawet w grubych rękawicach. Wszystko to sprawia, że mobilna kasa fiskalna Elzab K10 Online jest urządzeniem nie tylko idealnym do działań w terenie, ale również dobrze znoszącym intensywną eksploatację i trudniejsze warunki pracy. Warto dodać, że posiada ono wydajną baterię oraz zróżnicowane standardy komunikacyjne, umożliwiające także połączenia bezprzewodowe – za pośrednictwem opcji typu Wi-Fi, GPRS lub Bluetooth. K10 Online, za sprawą łatwego w obsłudze mechanizmu drukującego, szybko wystawia paragony, na których mogą znaleźć się dodatkowe elementy – np. logotyp firmy czy NIP nabywcy.

Mobilna kasa Novitus One Online

Pozostajemy przy nowoczesnych rozwiązaniach mobilnych technologii sprzedaży. Model One Online to kolejna kasa fiskalna z ekranem dotykowym, zamknięta w jeszcze nieco mniejszej konstrukcji oraz odznaczająca się solidnym wykonaniem i eleganckim wzornictwem. Panel sterowania oferuje szereg możliwości w zakresie konfiguracji. Ponadto, urządzenie od Novitus pozwala na zaprogramowanie dowolnie dużej bazy PLU, posiada dostęp do aplikacji NoviCloud (oferującej przechowywanie ważnych danych w chmurze i zdalne zarządzanie funkcjami kasy), sprawnie wystawia wydruki (także z NIP-em klienta) i zapewnia długie działanie na zasilaniu akumulatorowym. W dodatku dysponuje atrakcyjnymi standardami komunikacyjnymi. Novitus One Online wyposażono porty USB, RS-232 i Ethernet, a także w opcję zastosowania rozwiązań bezprzewodowych, np. Bluetooth. A co więcej – występuje w kilku wersjach kolorystycznych.

I jak? Co powiecie o takich propozycjach mobilnych kas fiskalnych online? 🙂

1 Comment

  1. siz0

    osobiście byłbym mocno zainteresowany kasą One online… gdyby właśnie nie fakt, że posiadam K10 od Elzabu i jestem z niej naprawdę zadowolony 🙂

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *