dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Drukarki fiskalne

Rankingów ciąg dalszy, czyli drukarki fiskalne w 2016

Drukarki fiskalne - Novitus HD E, Elzab D10 i Posnet Temo HS EJ

Noworoczny ranking kas fiskalnych za nami. A to oznacza, że przyszła pora na drukarki – technologie sprzedaży, które mogą szczególnie interesować osoby reprezentujące rozbudowane przedsiębiorstwa z szerokim asortymentem. I trzeba przyznać, że słusznie, bowiem – podobnie jak przy tamtych urządzeniach – tu także pojawiły się różne i ciekawe rozwiązania. Jakie konkretnie? Oto subiektywne zestawienie 10 najciekawszych propozycji.

Drukarka fiskalna dla superkasiarza – ranking

1 – Novitus HD E

Drukarka fiskalna Novitus HD E

Określenie podium nie było proste, jednak ostatecznie zdecydowałam się przyznać pierwsze miejsce drukarce marki Novitus. To dzięki jej gigantycznym zaletom – a słowo „gigantycznym” nie zostało tu użyte bezpodstawnie. HD E pozwala obsłużyć najpojemniejszą bazę towarową dostępną na rynku, wynoszącą aż 1 000 000 PLU. Co więcej, oferuje niezwykle szybki wydruk (47 linii na sekundę), znakomitą współpracę z innymi urządzeniami (posiada interfejsy LAN, USB i RS-232) i zapis kopii paragonów w formie elektronicznej. Nowoczesny, elegancki design dopełnia obszerny, kolorowy ekran, umożliwiający wyświetlanie klipów reklamowych. Drukarka HD E dba zatem nie tylko o maksymalną efektywność pracy, ale również o atrakcyjność świadczonych usług oraz promocję firmy.

2 – Elzab D10

Drukarka fiskalna Elzab D10

Istniało duże prawdopodobieństwo, że analogiczne rozwiązania technologiczne pociągną za sobą analogicznie wytypowane miejsca. I tak też się stało – drugi stopień na podium należy do drukarki, której cechą szczególną jest nowoczesny panel dotykowy. D10 to nie odosobniony przypadek wykorzystania tej idei, jednak mówimy tu o obszernym, kolorowym wyświetlaczu (emitującym kody QR), zawierającym intuicyjną w obsłudze klawiaturę. Tak jak kasa marki Elzab, drukarka ta to popis wybitnej wytrzymałości na niesprzyjające warunki pracy. Świadczy o tym ekran odporny na wilgoć i zarysowania, a także pokryta antypoślizgową powłoką obudowa, w której wnętrzu ABS skutecznie chroni podzespoły przed uszkodzeniami mechanicznymi. Te atuty – podobnie, jak dobra komunikacja z innymi urządzeniami oraz wydajny akumulator – sprawiają, że D10 znakomicie odnajduje się zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i mobilnej.

3 – Posnet Temo HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Producenckich konsekwencji ciąg dalszy. Jakie urządzenie zdobyło trzecie miejsce? Owszem – najmniejsza istniejąca drukarka fiskalna. Model Temo HS EJ ma jeszcze skromniejsze wymiary, niż kasa Mobile HS EJ, ponieważ zawiera tylko najpotrzebniejsze, funkcjonalne przyciski do sprawnego przeglądania menu urządzenia. Ponadto, tu także o wysokiej nocie nie zadecydowała jedynie kompaktowa konstrukcja. Drukarka marki Posnet została wyposażona w efektywny i prosty w obsłudze mechanizm drukujący (także za sprawą zastosowania elektronicznej kopii), wystawiający paragony i dokumenty niefiskalne z prędkością 22 linii na sekundę. Ponadto, urządzenie oferuje pracę na bardzo wydajnym akumulatorze, obsługę 100 000 pozycji towarowych oraz bezprzewodową wymianę danych z komputerem. To zdecydowany „top of the top”, jeśli chodzi o ściśle mobilne drukarki fiskalne.

4 – Elzab Zeta

Drukarka fiskalna Elzab Zeta

Znów Elzab i znów ciekawie. Ze względu na skuteczne połączenie wielu atrakcyjnych właściwości, Zeta musiała znaleźć się w czołówce, nawet, jeśli już poza podium. Po pierwsze, urządzenie zapisuje kopię paragonów w formie cyfrowej, a co za tym idzie – posiada prosty i wydajny mechanizm drukujący, mieszczący rolkę papieru o długości nawet 60 m. Po drugie, pozwala na obsługę dość pokaźnej bazy towarowej, liczącej aż 300 000 PLU. A po trzecie – te oraz inne możliwości oferuje drukarka, której kubatura zamyka się w wymiarach 111 x 170 x 90 mm. Niewielka, solidna, prostopadłościenna obudowa jest bardzo łatwo ustawna i sprawia, że model marki Elzab doskonale odnajduje się na każdym stanowisku pracy, także tym o mocno ograniczonej przestrzeni. A ponadto – prezentuje się nowocześnie i stylowo.

5 – Novitus Bono Apteka E

Drukarka fiskalna Novitus Bono Apteka E

W zestawieniu nie mogło zabraknąć drukarki specjalizującej się w zarządzaniu pracą aptek, hurtowni farmaceutycznych czy sklepów zdrowotno-kosmetologicznych. Urządzenie – oprócz paragonów, faktur VAT i bogatego wyboru dokumentów niefiskalnych – obsługuje też wydruki zawierające m.in. informacje o refundacji, opisy recept czy zamówienia na leki robione. Wybór Bono Apteka E oznacza wybór pracy z bazą towarową rzędu 250 000 PLU oraz archiwizowanie kopii paragonów na karcie pamięci SD. Co prawda, prędkość wydruku nie jest wysoka, jednak gwarantuje sprawny przebieg transakcji, zwłaszcza, że złącza USB i RS-232 dają znakomitą synchronizację wszystkich koniecznych działań, dokonywanych przez urządzenia peryferyjne. Podobnie, jak w przypadku HD E, tu także atrakcję stanowi nowoczesny ekran klienta, umożliwiający wyświetlanie reklam i komunikatów grzecznościowych dla nabywców.

6 – Posnet Thermal HD

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HD

Zastanawiałam się, który model powinien znaleźć się na miejscu szóstym: Thermal HD czy Thermal XL. Drugi kusił licznymi wariantami dotyczącymi konstrukcji wyświetlacza dla nabywcy, jednak końcowo – znów na korzyść jak najlepszego połączenia wszystkich cech – wygrał pierwszy z wymienionych. Tu także podatnik decyduje, czy jego egzemplarz ma posiadać ekran standardowy, czy wolnostojący, stwarzający jeszcze większy komfort obsługi klientów. Thermal HD umożliwia korzystanie z bazy towarowej rzędu 250 000 PLU, wybór szerokości papieru (57 lub 80 mm), wydruk z prędkością 47 linii na sekundę oraz umieszczanie grafik i kodów QR na wystawianych dokumentach. Co więcej, złącze Ethernet w standardzie sprawia, że drukarka zyskuje bardzo szybki i stabilny rodzaj transmisji danych z komputerem. Jednym słowem, to urządzenie stworzone dla poważnych przedsiębiorstw.

 

7 – Posnet Thermal FV EJ

Drukarka fiskalna Posnet Thermal FV EJ

Kolejny reprezentant rodziny Thermal i chyba jedno z najczęściej pożądanych urządzeń fiskalnych. Popularność tego modelu wynika z optymalizacji wszystkich parametrów, która pozwala przy nieco niższych kosztach zachować nowoczesne, praktyczne i efektywne rozwiązania. Thermal FV EJ korzysta z zapisu elektronicznej kopii paragonów, obsługuje 250 000 pozycji towarowych i zapewnia szybkie wystawianie dokumentów na rolce papieru o długości 100 m. Ponadto, drukarka dysponuje interfejsami typu USB i RS-232, zapewniającymi pełną koordynację działań poszczególnych elementów systemu sprzedaży. Warto również dodać, że przejrzysty, obszerny wyświetlacz LCD zapewnia doskonałą widoczność emitowanych komunikatów – także w gorszych warunkach oświetleniowych.

8 – Novitus Deon E

Drukarka fiskalna Novitus Deon E

Pora wrócić do drukarek mobilnych. Pomimo niższych parametrów, fakt, że propozycja ta znalazła się na miejscu ósmym, jest nieco niesprawiedliwy, gdyż model Deon E zjednuje sobie rzesze przedsiębiorców. Przede wszystkim, to nieduża, lekka i bardzo przyjemna w użyciu drukarka, obsługująca 150 000 pozycji towarowych i wyposażona w precyzyjną, odporną na przypadkowe zalania, alfanumeryczną klawiaturę. Przyciski funkcyjne pozwalają zaprogramować skróty klawiszowe dla najczęściej wybieranych towarów bądź usług lub najważniejszych opcji urządzenia. Oprócz elektronicznej kopii paragonów , Deon E dysponuje wydajnym akumulatorem (który można ładować także poza drukarką) i zdolnością obsługi dowolnego formatu dokumentu niefiskalnego. A na dodatek, elegancki design modelu marki Novitus został wyróżniony główną nagrodą podczas XVIII edycji konkursu Dobry Wzór.

9 – Innova Profit EJ

Drukarka fiskalna Innova Profit EJ

W rankingu zaznacza swą obecność także marka Innova. Miejsce dziewiąte należy do modelu charakteryzującego się solidną, wytrzymałą, a przy tym oryginalną i stylową konstrukcją, posiadającą stosunkowo nieduże gabaryty. Wewnątrz drukarki Profit EJ znajdują się podzespoły odpowiedzialne za zapis elektronicznej kopii czy bezbłędną współpracę z urządzeniami peryferyjnymi (dzięki interfejsom USB i RS-232). Mechanizm drukujący (korzystający z rolki o długości 70 m) umożliwia wystawianie paragonów z prędkością 25 linii na sekundę – może nie jest to jeden z rekordowych wyników wśród drukarek, jednak wciąż godny uwagi i zapewniający efektywność pracy. Warto również wspomnieć o przejrzystych wyświetlaczach i oczywiście obsługiwanej bazie towarowej, której pojemność wynosi 120 000 PLU. Jednym słowem: zauważalnie usprawnia sprzedaż i w dodatku znakomicie się prezentuje.

10 – Emar Printo 57Te

Drukarka fiskalna Emar Printo 57Te

Na zakończenie – drukarka marki Emar, dysponująca zapisem kopii paragonów w formie cyfrowej, cichym i sprawnym mechanizmem drukującym (wystawiającym dokumenty z prędkością 65 mm na sekundę) oraz 2 przejrzystymi, podświetlanymi ekranami, zapewniającymi dobrą widoczność komunikatów nawet przy gorszym oświetleniu. Printo 57Te współpracuje z wieloma programami sprzedażowymi, a jeśli chodzi o pojemność obsługiwanej bazy towarowej – wynosi ona 100 000 PLU. Oprócz wszystkich nowoczesnych funkcji, odpowiadających współczesnym oczekiwaniom przedsiębiorców i standardom prowadzenia sprzedaży, drukarka umożliwia skorzystanie z akcesoriów, takich jak dodatkowy, wolnostojący ekran czy specjalna tablica umieszczana na przedniej ścianie obudowy, pozwalającej umieścić na niej treści reklamowe.

 

Jak widać, branża fiskalna otwiera przed podatnikiem szeroki wachlarz możliwości. Przedsiębiorca ma szansę wybrać urządzenie jak najlepiej odpowiadające na zapotrzebowania danej firmy. Dlatego tak ważne jest precyzyjne określenie charakteru prowadzonej działalności. Zaowocuje to zakupem właściwej technologii handlowej, która będzie miała realny wpływ na wysokość uzyskiwanych wyników ze sprzedaży.

4 Comments

  1. Aleksander

    a ja uważam, że zeta powinna być w rankingu przed temo. zdecydowanie. i co z tego, ze tamta jest najmniejsza? drukarki świetnie się sprawdzają przede wszystkim w dużych sklepach. a zeta ma duże możliwości a i tak jest niewielka.

  2. JotKaEs

    nie zgodzę się z Tobą, wszystko zależy od rodzaju biznesu. fajnie, że w rankingu, nawet w pierwszej 3 pojawiły się bardzo różne modele, które wygrywają pod różnymi względami. musiało się tam znaleźć również i urządzenie, które można schować do kieszeni.

  3. Ewa_Ol

    Fajnie, że pojawiła sie tu drukarka przeznaczona dla aptek 🙂 sama pracuje w aptece, właśnie na Bono która bardzo ułatwia różne zadania. Dobrze, że są drukarki dostosowane do specyfiki danej branży 🙂

  4. art3k

    też uważam, że zeta jest super. polecam!

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *