dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Kasy fiskalne, Porady

Praktyczne i wygodne rozwiązania w kasach fiskalnych

Kasa fiskalna Elzab Jota E - praktyczna i wygodna w obsłudze

Istnieją różne aspekty, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie kasy fiskalnej. Przede wszystkim jednak nie zapominajmy, że jest to nasz pierwszy kontakt z tego typu urządzeniem. Zatem warto, aby obsługa wybranego modelu okazała się prosta i intuicyjna oraz nie sprawiała kłopotu podczas prowadzenia sprzedaży. Producenci rozumieją potrzeby przedsiębiorców i dlatego zaopatrują swoje kasy w atrakcyjne rozwiązania, stwarzające komfort pracy. Nad którymi warto się zastanowić?

Zalety elektronicznej kopii paragonów

Do obowiązków przedsiębiorcy należy m.in. przechowywanie kopii wystawionych paragonów (ich brak staje się dla organów skarbowych podstawą do zakwestionowania prawidłowej rejestracji sprzedaży). Kiedyś jedyną możliwością spełnienia tego wymogu było gromadzenie wielu papierowych rolek – w sterylnych warunkach, zapewniających dokumentacji trwałość przez kolejne lata. Obecnie nie jest to konieczne, gdyż istnieją kasy z elektroniczną kopią paragonów, zapisujące niezbędne informacje o dokonanych transakcjach na karcie pamięci. Takie rozwiązanie obniża koszty eksploatacji urządzenia oraz upraszcza instalację papieru (kasa pracuje z użyciem tylko jednej rolki). Poza tym, dane w formie cyfrowej można szybko i łatwo przenieść na komputer, płytę DVD lub inny nośnik, co upraszcza przeglądanie i utrzymywanie w porządku dokumentacji oraz dodatkowo ją zabezpiecza.

Klawiatura – dostosowana do Twoich potrzeb

Kolejnym elementem kasy rejestrującej, odpowiedzialnym za wygodę obsługi, jest klawiatura.  Dobrze skonstruowany panel sterowania umożliwi sprawną obsługę klientów, a w rezultacie – korzystnie wpłynie na wysokość zysków. Klawiatury dzisiejszych urządzeń fiskalnych często wyposażone są w dodatkowe przyciski funkcyjne, umożliwiające własnoręczne programowanie ich znaczeń. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostosować pracę kasy do własny potrzeb, przypisując skróty klawiszowe często wybieranym towarom i usługom bądź istotnym funkcjom urządzenia – takim jak wykonanie raportu dobowego lub miesięcznego. Skrócony czas trwania transakcji oraz koniecznych do wykonania działań to większa liczba obsłużonych nabywców w skali jednego dnia.

Wielkość kasy i rodzaj wyświetlacza

Warto oczywiście zwrócić też uwagę na gabaryty samego urządzenia – tym bardziej, że obecnie małe kasy fiskalne nie odstają zbytnio od tych większych pod względem funkcjonalności. Znowu nieduże modele nie tylko są o wiele łatwiej ustawne – także na stanowiskach pracy o ograniczonej przestrzeni – ale również sprawdzają się zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i mobilnej. W punkcie handlowym istotny okaże się rodzaj wyświetlacza. Podświetlany ekran zapewni dobrą widoczność komunikatów nawet przy gorszym oświetleniu, ale technologia pracująca w kolorze dodatkowo wpłynie dodatnio na atrakcyjność świadczonych usług. Konfiguracja wyświetlacza (możliwość obrócenia go, podwyższenia lub ustawienia jego kąta nachylenia) zagwarantuje sprzedawcy i klientom komfort przebiegu transakcji.

To oczywiście nie wszystkie udogodnienia, jakie oferują technologie sprzedaży. Oto przykładowe modele z interesującymi rozwiązaniami:

5 Comments

 1. mirek Pe

  jest jeszcze wogole ktos, kto woli trzymac wiele papierowych rolek? dla mnie kasa z elektroniczna kopią byla oczywistoscia.

 2. Michał

  dokładnie, elektroniczna kopia nie ma sobie równych! to super, że nie trzeba trzymać w szafie tyle papieru, tylko można wszystko zapisać na karcie i na spokojnie przerzucić na komputer 🙂

 3. Ela_12

  a ja szczególnie cenie sobie klawisze szybkiej sprzedaży, bo rzeczywiście sprzedaż idzie zdecydowanie sprawniej 🙂 później to juz intuicyjnie wprowadzam niektóre produkty 🙂

 4. euzebi

  a odpowiedni wyświetlacz to również fajna sprawa, zwłaszcza gdy,jeszcze wyświetla reklamy i komunikaty do klientów. im się to podoba, zachęca ich do kupowania, przyjścia jeszcze raz

 5. taki_tam_ktoś

  też tak miałem z klawiszami funkcyjnymi, ale ostatnie wydarzenie sprawiło, że pierwsze miejsce uzyskał inny atut – wydajny akumulator. przy ostatniej awarii prądu pozwolił mi on kontynuować sprzedaż i doczekać do końca awarii bez uszczerbku na zarobkach 🙂

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *