dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Kasy fiskalne

Posnet Ergo – mała kasa fiskalna, która zaskakuje swoją funkcjonalnością

Powiedzmy sobie wprost – wiele osób błędnie zakłada, że małą kasę fiskalną da się wykorzystać jedynie do najprostszych zadań sprzedażowych. Może lata temu faktycznie tak było, ale dziś już praktyka pokazuje coś zupełnie innego. Niewielkie kasy rejestrujące znajdują przecież zastosowanie w małych i średnich rozwiązaniach systemowych dla firm. A najlepszym na to dowodem jest Posnet Ergo, czyli model o kompaktowej konstrukcji i ogromnych możliwościach.

Komunikacja przewodowa i bezprzewodowa

W wersji standardowej, pod względem liczby i rodzaju dostępnych interfejsów komunikacyjnych, Posnet Ergo nie robi wrażenia. Urządzenie posiada jedynie podstawowy, choć oczywiście popularny port USB. Jednakże, nie zapominajmy o tym, że model Ergo można w tym przypadku zdecydowanie rozbudować. Wystarczy sięgnąć po któryś z 3 modułów rozszerzeń, aby uzyskać kasę posiadającą 2 złącza RS-232 oraz moduł Bluetooth lub Wi-Fi. W rezultacie, omawiane tutaj urządzenie może współpracować z różnymi elementami systemu sprzedaży, np. z komputerem, skanerem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, terminalem płatniczym czy też szufladą na pieniądze.

Przy opisywaniu interfejsów komunikacyjnych, dostępnych w Ergo, trudno nie wspomnieć o możliwości zintegrowania tej kasy z szalką ważącą. To kolejny model w ofercie Posnet, po wcześniejszych Revo i Neo XL EJ, oferujący funkcjonalność kaso-wagi. I jak łatwo zgadnąć, połączenie 2 różnych elementów systemu sprzedaży zapewnia wyjątkowo wygodne i sprawne wykonywanie obowiązków.

Zmiana wielkości bazy PLU

Od chwili swojej premiery, do dziś – Posnet Ergo to nadal jedyna kasa fiskalna na polskim rynku, która umożliwia zmianę wielkości bazy PLU nawet po kilku latach. Innymi słowy, na jeden z 3 wariantów technologicznych (4 000, 6 000 lub 8 000 pozycji towarowych) można się zdecydować nie tylko w momencie zamawiania urządzenia. To duże ułatwienie zwłaszcza dla tych przedsiębiorców, którzy stale rozbudowują asortyment swojej firmy. Początkowo można bowiem sięgnąć po Posnet Ergo z 4 000 bądź 6 000 PLU, a wraz z rozwojem oferty produktowej czy usługowej – po prostu zwiększyć pojemność tego modelu. W niektórych przypadkach z pewnością uchroni to przed koniecznością wymiany kasy fiskalnej na nową.

Kopia elektroniczna i sprawny wydruk

Z obecności modułu elektronicznej kopii paragonów wynika wiele korzyści. Najlepiej widać to na przykładzie konkretnej kasy fiskalnej, chociażby takiej jak Posnet Ergo. Technologia cyfrowa przekłada się bowiem na komfort i automatyzację pracy w wielu obszarach. Po pierwsze, w urządzeniu z kopią elektroniczną wymiana rolki – tylko jednej! – jest dziecinnie prosta. Po drugie, eksploatacja kasy wiąże się z mniejszymi wydatkami na papier termiczny. Po trzecie, nie trzeba składować rolek z kopią paragonów w sterylnych warunkach. I wreszcie po czwarte, dokumentację archiwizowaną na karcie pamięci można z łatwością zapisać na innym nośniku danych lub dysku twardym komputera.

Predyspozycje do pracy mobilnej

W tym momencie dużo łatwiej już uwierzyć w to, że mała kasa fiskalna poradzi sobie także w systemie sprzedaży. Urządzenie o takich parametrach, jak Posnet Ergo, nie będzie miało żadnych problemów z wyzwaniami stawianymi przez małe lub średnie rozwiązania systemowe dla firm. Równocześnie jednak, ciągle piszemy tutaj o niewielkim modelu. W związku z tym, trudno nie podkreślić faktu, że kasa Ergo posiada wszelkie predyspozycje do pracy w trybie mobilnym. Poza kompaktową konstrukcją, urządzenie gwarantuje również odporność na intensywną eksploatację oraz szczelną obudowę. Ponadto, model ten posiada wydajny akumulator, który umożliwia prowadzenie sprzedaży także wtedy, gdy zabraknie sieciowego (zewnętrznego) źródła zasilania.

 

Na tej stronie internetowej znajdziecie szczegółowy opis kasy fiskalnej Posnet Ergo.

1 Comment

  1. Kiko

    to fajnie, że obecnie podjęte decyzje, co do parametrów urządzenia fiskalnego lub jego możliwości, nie muszą być ostateczne, to bardzo ułatwia swobodne myślenie o dalszym rozwoju biznesu

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *