dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Porady, Urządzenia peryferyjne

Nie tylko skanery – jakie jeszcze urządzenia sprzedażowe korzystają z technologii auto id?

Sprawdzarka cen Posnet i kolektor danych Newland

Gdy pada pytanie o urządzenia wspierające prowadzenie sprzedaży, które wykorzystują technologię skanowania, najczęściej pierwsze na myśl przychodzą czytniki kodów kreskowych. I trudno się dziwić – ich funkcje i możliwości są z powodzeniem stosowane niemalże w każdym rodzaju branży i działalności. Ale faktem jest, że to niejedyne urządzenia peryferyjne, oferujące opisywane rozwiązanie. Również takie, jak sprawdzarki cen i kolektory danych dysponują technologią auto id i są cenione za ciekawe, praktyczne oraz różnorodne opcje. Zatem powiedzmy o nich kilka słów więcej.

Rozwiązania z kategorii technologii auto id należy traktować jako ogólną „właściwość”, dostępną w różnych urządzeniach sprzedażowych, nie zaś jako „funkcję na wyłączność”, zarezerwowaną tylko dla czytników kodów kreskowych. Choć oczywiście, na tym polu przywołane skanery sprawują się świetnie. Generalnie technologie auto id znacznie zwiększają szybkość, wygodę i efektywność pracy oraz obsługi klientów, poprzez znaczne usprawnienie pozyskiwania danych, zarządzania nimi i porządkowania ich. Zwróćmy jednak uwagę na 2 inne typy urządzeń peryferyjnych, które korzystają z tej funkcjonalności, a zarazem dokładają inne, stając się skutecznymi rozwiązaniami w niejednym przedsiębiorstwie.

Technologia skanowania w sprawdzarkach cen

O tych urządzeniach wystarczy powiedzieć kilka słów, abyśmy szybko je rozpoznali. I to rozpoznali nie jako przedsiębiorcy czy pracownicy, ale jako konsumenci. Sprawdzarki cen to bowiem w zasadzie standard we współczesnych średnich i znacznie większych punktach handlowych, zwłaszcza w supermarketach i hipermarketach. Chodzi o technologie zamontowane zwykle na ścianach, regałach lub filarach powierzchni sprzedażowej, funkcjonujące jako małe stanowiska samoobsługowe. Do takiego weryfikatora (tak również nazywana jest sprawdzarka) klient może podejść i samodzielnie zeskanować kod produktu, aby uzyskać o nim szereg informacji – nie tylko dotyczących ceny, wynikającej z samej nazwy urządzenia, ale również marki i nazwy towaru oraz innych szczegółów. W dodatku, współczesne rozwiązania tego typu oferują rozmaite, atrakcyjne możliwości. Na przykład emitowanie komunikatów głosowych, obsługę za pomocą panelu dotykowego czy wyświetlanie takich treści, jak reklamy czy aktualne promocje. Jednym słowem, sprawdzarki cen mogą okazać się świetnym narzędziem do komunikacji przedsiębiorcy z konsumentem.

Technologia skanowania w kolektorach danych

Pora na urządzenia, gdzie – można tak powiedzieć – technologia skanowania jest zaledwie jedną z wielu praktycznych funkcjonalności. Współcześnie bowiem nierzadko kolektory danych nazywa się smartfonami z opcją skanera kodów. I porównanie to wcale nie jest przypadkowe. Technologie te (noszące także miano inwentaryzatorów lub przenośnych terminali) przypominają dzisiejsze smartfony pod względem podzespołów czy zastosowanego systemu operacyjnego, sposobu obsługi (nierzadko, prócz klasycznej klawiatury, oferują możliwość korzystania z ekranu dotykowego), dodatkowych funkcji (obecnie kolektor danych jest w stanie pozwolić na połączenia głosowe), a także kompaktowej konstrukcji. Takie urządzenia peryferyjne, wykorzystujące możliwość skanowania kodów kreskowych, znakomicie nadają się do prowadzenia inwentaryzacji, monitorowania stanów magazynowych oraz przy kompletowaniu zamówień czy przyjmowaniu bądź wydawaniu przesyłek. Dlatego zwykle stanowią nieodzowny element nie tylko większych punktów handlowych, ale również firm logistycznych, hurtowni, działalności kurierskich oraz wielu innych, gdzie sprawne pozyskiwanie danych z paczek, produktów lub dokumentów oraz zarządzanie nimi należy do kluczowych zadań.

1 Comment

  1. EuGeniusz

    Ja osobiście korzystam z kolektora danych na co dzień u mnie w firmie i cóż – mogę szczerze polecić. Naprawdę ułatwia i przyspiesza wykonywanie wielu zdań. I faktycznie to w zasadzie smartfon 😀

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *