dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Urządzenia peryferyjne

Krótki przegląd wag elektronicznych

Ten rodzaj technologii sprzedaży po części pojawiał się już na SuperKasiarzu. Niemniej, o pewnych typach urządzeń zdecydowanie warto powiedzieć coś więcej, a nawet i coś powtórzyć, jeśli skłania do tego kontekst. Poza tym, wciąż pojawiają się wiadomości z zapytaniem, czy na blogu pojawi się szersze omówienie wag elektronicznych. Zatem – czas na tekst poświęcony rozmaitym wariantom tych urządzeń peryferyjnych.

Waga elektroniczna, chociażby z samej nazwy, wydaje się urządzeniem o dość sprecyzowanej roli, a zatem kojarzącym z wąskim zastosowaniem. Tymczasem tego typu technologia wykorzystywana jest w naprawdę wielu branżach i działalnościach handlowo-usługowych. Oczywiście, działalności te zazwyczaj posiadają odmienne potrzeby biznesowe, w związku z czym na obecnym rynku znajdziemy rozmaite wagi elektroniczne. Dlatego omówimy ten rodzaj technologii sprzedaży na bazie kilku zdecydowanie różnych modeli.

Waga elektroniczna Digi DS-781

Na wstępie kilka słów o być może standardowym przykładzie wagi elektronicznej, ale także i dość popularnym wśród przedsiębiorców modelu. Urządzenie marki Digi charakteryzuje się stosunkowo niedużymi gabarytami, a przy tym naprawdę solidnym wykonaniem (szalka ze stali nierdzewnej) i wytrzymałością na trudniejsze warunki pracy: DS-781 może funkcjonować nawet przy ujemnej temperaturze do -10 stopni Celsjusza. Waga występuje w wersji płaskiej oraz w wariancie z wysięgnikiem (i dodatkowym wyświetlaczem).

Waga elektroniczna Digi DS-781Sama waga posiada przejrzysty ekran LCD i popularne złącze komunikacyjne typu RS-232 (do współpracy z kasą fiskalną) oraz panel sterowania z 14 przyciskami funkcyjnymi, które zdecydowanie ułatwiają obsługę zarówno samej technologii, jak i klientów. Ponadto należy wspomnieć, że model Digi DS-781 pracuje w 2 zakresach: produkty do 6 kg waży z dokładnością do 2 g, natomiast od 6 do 15 kg – z dokładnością do 5 g (standardowo, bowiem, dostępna jest też wersja z zakresami 15/30 kg).

Waga platformowa Dibal PVC-50

Tym razem przykład wagi, która z pewnością znajdzie zastosowanie w niejednym przedsiębiorstwie, obsługującym większe gabaryty (sklepy, magazyny, firmy logistyczne itp.). Model PVC-50 dostępny jest w 2 wariantach konstrukcyjnych. Oprócz ogólnych, odmiennych wymiarów urządzenia, zmienia się obszerność szalki ważącej. W pierwszym wypadku mierzy ona 350 x 450 mm, w drugim – 520 x 420 mm. Ponadto, urządzenie od Dibal może pracować w jednym z 3 dostępnych zakresów. A zatem użytkownik ma dość duże pole do popisu, jeśli chodzi o dostosowanie opisywanej technologii do potrzeb biznesu.

Waga platformowa Dibal PVC-50

Jak przystało na wagi platformowe, PVC-50 cechuje naprawdę solidne wykonanie, zapewniające wysoką odporność na eksploatację. Warto też wspomnieć, że oprócz czytelnego wyświetlacza LCD oraz intuicyjnych przycisków sterowania urządzeniem, model marki Dibal posiada też bardzo wydajny akumulator. Bateria przy pełnym załadowaniu pozwala na pracę nawet do 100 godzin bez dostępu do sieciowego źródła zasilania.

Waga do zabudowania – Dibal KP-2000

Pozostajemy jeszcze przy wspomnianym wyżej producencie. Niemniej, to zdecydowanie urządzenie innego typu. KP-2000 to przykład wagi elektronicznej, które zabudowuje się w stanowiskach sprzedaży. Mowa m.in. o boksach kasowych, jakie można spotkać w większych punktach handlowych. Model ten, podobnie jak Digi DS-781 w standardzie, działa w oparciu o 2 zakresy: do 6 kg z dokładnością do 2 g i od 6 do 15 kg z dokładnością do 5 g. A co ponadto?

Waga elektroniczna Dibal KP-2000

Ciekawą opcją w przypadku tego urządzenia jest wyświetlacz LCD. Może być jednostronny lub, jeśli przedsiębiorca zażyczy sobie takie rozwiązanie – dwustronny. Obrotowa podstawa również pomaga w dostosowaniu elementów wagi do stanowiska pracy. Ponadto, użytkownik może skonfigurować rodzaj danych, wyświetlanych na ekranie (np. masę, cenę i należność albo samą masę). Dibal KP-2000 świetnie współpracuje z różnymi urządzeniami, m.in. też ze skanerem kodów kreskowych.

Z pewnością jeszcze nie raz będziemy wspólnie wracać do tego rodzaju technologii sprzedaży. Istnieje naprawdę wiele rodzajów wag elektronicznych, a te znowu potrafią niekiedy bardzo się różnić pod względem zastosowanych rozwiązań.

1 Comment

  1. ferdio

    waga do zabudowy to zdecydoweanie rozwiązanie które nie dotyczy mojej działalności 😉 natomiast sam osobiście korzystam z platformowego rodzaju urządzenia

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *