dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Kasy fiskalne, Porady

Koszty zakupu kasy fiskalnej – czy dobre urządzenie musi być drogie?

Nano E - kasa fiskalna marki Novitus

Jest wiele kwestii, które zajmują głowę przedsiębiorców zobligowanych do rozpoczęcia pracy z użyciem kasy fiskalnej. Wystarczy choćby wspomnieć o „żelaznych” wręcz pytaniach, jak „które urządzenie wybrać?” lub „na czym polega jego instalacja?”. Tymczasem nie ulega wątpliwości, że co innego jeszcze zyskuje duże zainteresowanie podatników: koszt zakupu takiej technologii. Czy uzyskanie jej musi się zawsze wiązać z dużym wydatkiem? Czy istnieje szansa na tanią, a przy tym funkcjonalną kasę fiskalną?

Czy Twoja kasa fiskalna musi być droga? Wcale nie!

W przypadku wielu przedsiębiorców, zajmujących się sprzedażą towarów lub świadczeniem usług na rzecz klientów indywidualnych, występuje bezwzględny obowiązek ewidencjonowania obrotu za pomocą urządzenia rejestrującego. Wtedy po prostu nie ma rady – aby prowadzić działalność handlową zgodnie z prawem, trzeba korzystać z kasy fiskalnej. Jej zakup oraz poprawna rejestracja leżą w gestii podatnika, a więc musi on liczyć się z pewnymi kosztami. Pytanie tylko, czy rzeczywiście muszą one być wysokie?

Na rynku technologii sprzedaży, biorąc choćby pod uwagę kasy fiskalne dostępne w Warszawie, znajdziemy bowiem wiele różnych rozwiązań dla firm. Nie tylko pod względem parametrów czy funkcji, ale i ceny. Oczywiście, modele nowocześniejsze, oferujące większą liczbę praktycznych opcji, będą kosztowały więcej, niż najprostsze kasy. Niemniej, warto zdawać sobie sprawę, że nawet te drugie są wyposażone we wszystkie potrzebne rozwiązania, umożliwiające sprawne i prawidłowe prowadzenie sprzedaży. A potrafią być one naprawdę niedrogie. Dalsze rozwinięcia opcji zależą już w zasadzie od naszej działalności, a mówiąc konkretniej: powinny nas interesować te funkcje, których ta firma wymaga do skutecznego i komfortowego zarządzania biznesem. Może się okazać, że najnowocześniejsze z dostępnych na rynku opcji wcale nie są nam niezbędne. Warto jednak uwzględnić przy zakupie rozwiązania dość uniwersalne, posiadające ewidentne zalety – jak np. zapis kopii paragonów w formie elektronicznej czy przyciski funkcyjnej w klawiaturze.

Ulga za zakup kasy fiskalnej, czyli wybrany model uzyskasz taniej!

Jak już mówiliśmy, prowadzenie sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej to często występujący obowiązek – a konieczność wdrożenia takiego urządzenia to konieczność poniesienia za to kosztów. Dlatego w związku z wymaganymi wydatkami, w przepisach znalazł się zapis o specjalnej refundacji. Każdy przedsiębiorca, zobligowany do korzystania z urządzenia rejestrującego, który dokonuje zakupu pierwszej kasy fiskalnej – oraz dopełni wszystkich, niezbędnych formalności (np. podczas rejestracji oraz instalacji tej technologii) – może ubiegać się o zwrot części wydanej kwoty z budżetu państwa. Zgodnie z obecnie funkcjonującymi przepisami, ulga ta jest w stanie wynieść nawet 90% wartości netto urządzenia. Zwrot ten jednak nie może przekroczyć sumy 700 zł. Niemniej, taka refundacja pozwala w istotny sposób zmniejszyć koszt kasy fiskalnej, a tym bardziej prostszego modelu, którego cena jest niższa.

1 Comment

  1. Elżbieta

    Mnie też się udało znaleźć niedrogie urządzenie a jestem z niego na prawdę zadowolona. Pozdrawiam

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *