dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Kasy fiskalne

Kasy fiskalne w 2016: na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Kasy fiskalne - Posnet Revo, Elzab K10 i Posnet Mobile HS EJ

Koniec roku skłania do różnych podsumowań i werdyktów. Dlatego postanowiłam przywołać ogólny i własny obraz trendów, które panowały na przestrzeni minionych 12 miesięcy. Ponadto, pokusiłam się o stworzenie subiektywnego rankingu, zawierającego 10 kas fiskalnych, szczególnie godnych uwagi w roku 2016. Co było do przewidzenia, a co okazało się zaskoczeniem?

Tak to liczyło – trendy fiskalne w 2015

To był bardzo interesujący czas, obfitujący w ciekawe pomysły producentów. Dowodem na to są innowacyjne rozwiązania, zastosowane w technologiach sprzedaży – pierwsze ekrany dotykowe, nowe zamysły konstrukcyjne w zakresie pracy mechanizmu drukującego czy skuteczne sposoby na jeszcze sprawniejszą komunikację z urządzeniami peryferyjnymi. Dzięki postępującej miniaturyzacji, doczekaliśmy się naprawdę małych kas fiskalnych, które jednak nie pozostają w tyle co do funkcji i możliwości względem większych modeli. Dodatkowo, rok 2015 to utrwalające się przekonanie o atrakcyjności zastosowania elektronicznej kopii oraz krok naprzód w kierunku estetyzacji technologii sprzedaży. W konsekwencji, rozwiązania te, siłą rzeczy, musiały wpłynąć na standardy, które warto wybrać lub polecić w nadchodzących miesiącach.

Superkasiarska 10, czyli interesujące kasy na rok 2016

1 – Posnet Revo

superkasiarz-ranking-1-posnet-revo

Trudno wyobrazić sobie ten model poza podium. To nie tylko nagromadzenie funkcji i dostępnych rozwiązań (2 warianty pojemności bazy towarowej i 2 rodzaje klawiatury do wyboru) ale też silny zastrzyk technologicznych innowacji. Po pierwsze: mechanizm drukujący wystawia i precyzyjnie odcina paragon po stronie nabywcy, nie sprzedawcy, co umożliwia jeszcze szybsze, a przy tym zgodne z prawem zakończenie transakcji. Po drugie, Revo pozwala na niezwykle prostą komunikację ze specjalną, dedykowaną wagą elektroniczną, którą można obsługiwać za pomocą klawiatury kasy. I jakby tego było mało – ciekawa konstrukcja urządzenia występuje aż w 6 wersjach kolorystycznych.

2 – Elzab K10

Kasa fiskalna Elzab K10

Tego modelu również nie mogło zabraknąć w pierwszej trójce. Kasa doskonale sprawdza się zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i mobilnej – także w niekorzystnych warunkach pracy. Wszystko za sprawą solidnej konstrukcji, wspartej od wewnątrz przez twardy ABS, a od zewnątrz – antypoślizgową powłokę z elastomeru. K10, odporna na uszkodzenia mechaniczne i zmienne temperatury, posiada jeszcze jeden element, który ją wyróżnia – wytrzymały na wilgoć i zarysowania panel dotykowy, z powodzeniem łączący w sobie cechy prostej w obsłudze klawiatury i przejrzystego, kolorowego ekranu. Nic więc dziwnego, że urządzenie zwykło się nazywać „smartfonem wśród kas fiskalnych”.

3 – Posnet Mobile HS EJ

Kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ

Wracam do tej marki, by wyróżnić szczególny przypadek mobilnej kasy fiskalnej. Szczególny, gdyż jest to najmniejszy istniejący model, zaliczający się do tego rodzaju technologii sprzedaży. Mobile HS EJ jest lekka i tak mała, że mieści się nawet w kieszeni marynarki. Ale nie uzyskałaby tak wysokiego miejsca jedynie za swoją konstrukcję. Urządzenie posiada sprawny i prosty w obsłudze mechanizm drukujący, porty USB i RS-232 oraz bardzo wydajny akumulator. Co więcej, oferuje zapis kopii paragonów w formie elektronicznej. Jednym słowem, to idealny towarzysz wszelkich, służbowych podróży.

4 – Novitus Nano E

Kasa Fiskalna Novitus Nano E

I znów mobilnie! Nano E to strzał w dziesiątkę, jeśli wybieramy się z naszym biznesem w teren. Nieduża i niezwykle przyjemna w użyciu kasa dysponuje elektroniczną kopią paragonów oraz wygodną klawiaturą z przyciskami funkcyjnymi. Dzięki nim z łatwością zaprogramujemy skróty do najczęściej wybieranych towarów bądź usług lub istotnych opcji urządzenia – wedle naszego uznania. Silny akumulator pozwala na wydruk 2 500 paragonów bez konieczności zasilania zewnętrznego. To wielokrotnie nagradzany model, zarówno ze względu na jego funkcjonalność, jak i elegancki design.

5 – Novitus Sento LAN E

Kasa fiskalna Novitus Sento LAN E

Jeszcze raz Novitus, lecz tym razem dla handlu stacjonarnego. Kasa posiada solidną konstrukcję o stylowym, opływowym kształcie, która nie zajmuje dużo miejsca na ladzie. Jednak jej niepozorna obudowa to tylko pozory – w rzeczywistości model ten zapisuje kopie paragonów w formie cyfrowej, a co więcej, odznacza się znakomitymi predyspozycjami do współpracy z urządzeniami peryferyjnymi. Wszystko za sprawą interfejsu typu LAN, umożliwiającego podłączenie kasy do sieci komputerowej, oraz 3 portów RS-232 i 2 USB, pozwalających na jednoczesną koordynację wielu elementów systemu sprzedaży, jak waga elektroniczna, skaner kodów, terminal płatniczy, szuflada kasowa itd.

6 – Innova Presto

Kasa fiskalna Innova Presto

Kasa fiskalna wręcz stworzona do pracy mobilnej. Kompaktowa, o niebanalnym i ergonomicznym kształcie, posiada 2 estetyczne, przejrzyste wyświetlacze. Klawiatura została wyposażona w przyciski do zaprogramowania wielu skrótów dla najpotrzebniejszych funkcji Presto oraz często wybieranych towarów i usług. Pomimo małych gabarytów, model ten oferuje zapis elektronicznej kopii paragonów, wydruk z prędkością 23 linii/s i możliwość zasilania przy użyciu ładowarki samochodowej. Co więcej, kasa posiada oryginalny, elegancki design, który po prostu przykuwa uwagę.

7 – Posnet Neo XL EJ

Kasa fiskalna Posnet Neo XL EJ

Teraz coś o kasach systemowych. A konkretnie o jednej, która występuje w 2 wersjach, różniących się liczbą dostępnych pozycji towarowych (30 000 i 60 000 PLU). Posiada złącze Ethernet, pozwalające na podłączenie urządzenia do sieci LAN, a także umożliwia komunikację on-line z komputerem. Pracę z użyciem modelu marki Novitus usprawnia też nieskomplikowany mechanizm drukujący (korzystający z rolki o długości aż 100 m), klawiatura zawierająca 26 przycisków funkcyjnych, elektroniczna kopia i 2 obszerne, graficzne wyświetlacze. To zdecydowana czołówka, jeśli chodzi o ten segment kas.

8 – Elzab Mini E

Kasa fiskalna Elzab Mini E

K10 to nie jedyna ciekawa propozycja ze strony firmy Elzab. Jeżeli zamiast ekranów dotykowych wolimy bardziej tradycyjne rozwiązania – Mini E to godny uwagi model. Również posiada opcję rejestracji kopii paragonów w formie cyfrowej, a ponadto pozostawia przedsiębiorcy wybór technologii alfanumerycznej klawiatury z przyciskami definiowalnymi – modułowej lub standardowej (i dodatkowo odpornej na zalania). Kasa zapewnia pracę przez 10 godzin bez zasilania zewnętrznego, co znakomicie przemawia za wykorzystaniem tego urządzenia w terenie.

9 – Posnet Bingo HS EJ

Kasa fiskalna Posnet Bingo HS EJ

Zajmuje niedużo miejsca na stanowisku pracy, a przy tym dysponuje najważniejszymi cechami sprawnej, nowoczesnej kasy fiskalnej. Model posiada elektroniczną kopię i wydajny mechanizm drukujący, wystawiający paragony z szybkością 16 linii na sekundę oraz umożliwiający błyskawiczną wymianę rolki. Ergonomiczna klawiatura, w połączeniu z 2 czytelnymi wyświetlaczami, zapewnia sprawną obsługę klientów. Co więcej, Bingo HS EJ prezentuje się naprawdę dobrze, bez względu na rodzaj wystroju wnętrza punktu handlowego.

10 – Farex Szafir E

Kasa fiskalna Farex Szafir E

W rankingu znalazła się również propozycja dla tych, którzy nie rezygnując z praktycznych i nowoczesnych rozwiązań, chcieliby na urządzenie fiskalne wydać jak najmniej. Mimo niskiej ceny, model ten zapisuje kopie paragonów w formie elektronicznej, zawiera wygodną klawiaturę wyposażoną w 10 przycisków funkcyjnych oraz zapewnia prostą instalację rolki papieru, której długość może wynieść nawet 40 m. Przejrzyste wyświetlacze LCD zapewniają doskonałą widoczność nawet przy gorszym oświetleniu, zaś nowoczesne wzornictwo kasy to dodatkowy atut dla danego miejsca pracy.

Zapewne istnieją również inne modele, które mają nie mniej do zaoferowania współczesnemu przedsiębiorcy. Starałam się promować przypadki, w których dochodzi do jak najkorzystniejszego połączenia wszystkich istotnych aspektów technologii sprzedaży. Niemniej, w którymś momencie decyzję musiał wesprzeć jeszcze jeden czynnik, czyli moja opinia. Dlatego tym bardziej jestem ciekawa Waszego zdania 🙂

4 Comments

 1. Zbyszek P.

  Zdecydowanie, K10 to mój typ! Jest po prostu nie do zdarcia i bardzo łatwa w obsłudze.

 2. pawel_ek

  a wedlug mnie to model nano e powinien wejsc do pierwszej trojki. to na serio dobre polaczenie wszystkich atrybutow, jakich potrzebuje kasa. nie bez powodu dostala tyle nagrod.

 3. Emma

  Zgadzam sie – revo to urzadzenie specjalne. fakt że klienci sami odbierają paragony znacznie przyspiesza sprzedaż. No i w dodatku można wybrac kolor kasy jaki się chce

 4. Julek

  a ja właśnie starałem się wydac jak najmniej na kase i wybrałem właśnie ten model Szafir E 🙂 niewysoka cena (tym bardziej w połączeniu z ulgą za zakup 1 kasy), a przy tym elektroniczna kopia i przyciski funkcyjne etc. polecam tym, którzy chcą trochę przyoszczędzić, nie rezygnując z pewnych istotnych funkcji 🙂

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *