dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Kasy fiskalne

Kasy fiskalne o małych gabarytach

Posnet Mobile HS EJ - kasa fiskalna o małych gabarytach

Większość branż, które prowadzą sprzedaż towarów bądź usług, objęta jest bezwzględnym obowiązkiem rejestracji transakcji przy użyciu kas fiskalnych. Nieposiadanie odpowiedniego urządzenia może skutkować nałożeniem przez Urząd Skarbowy dość wysokich kar. Warto więc dokonać mądrego zakupu – nie tylko usprawni naszą działalność, ale również pozwoli nam spełnić wymagania stawiane przez przepisy fiskalne.

Ale jaką kasę kupić? Czym różnią się dane modele? I czy każdy z nich będzie odpowiedni dla naszego przedsiębiorstwa? To częste pytania w tej sytuacji. Technologie handlowe oferują bogaty wybór urządzeń, odmiennych pod względem funkcji, parametrów i rozwiązań. Nie wszystkie jednak znajdą zastosowanie w naszej firmie. Dlatego dobrze jest najpierw określić jej charakter – na przykład, czy jest to handel stacjonarny, czy mobilny. Przyjrzyjmy się rozwiązaniom dla drugiego przypadku.

Nieduże, lekkie i wygodne

Sprzedaż mobilna wiąże się z częstymi podróżami, podczas których powinna towarzyszyć nam kasa o niedużych gabarytach. Lekkie, ergonomiczne urządzenie, które dobrze leży w dłoniach, zapewni komfort pracy wszędzie tam, gdzie je zabierzemy. Ponadto, małe kasy fiskalne zmieszczą się w samochodowym schowku, a czasem nawet i w kieszeni. Dla niektórych modeli zaprojektowano specjalne pokrowce, które jeszcze bardziej ułatwiają przenoszenie i obsługę urządzenia. Wszystkie te czynniki zbudują prawdziwe poczucie komfortu, któremu nie dorównają funkcjonalności większych kas.

Małe kasy z dużymi możliwościami

Co prawda, systemowe kasy fiskalne najczęściej posiadają znacznie wyższe parametry, niż mniejsze urządzenia. Nie oznacza to jednak, że są „lepsze”. Przede wszystkim, ich waga oraz wymiary są odpowiednio większe, co dyskwalifikuje te modele w przypadku sprzedaży mobilnej. Atrybuty, takie jak pojemna baza towarowa, większa liczba klawiszy czy obszerne wyświetlacze, przeważnie nie znajdują zastosowania w handlu obwoźnym. Z drugiej strony nieprawdą jest, że kompaktowe kasy posiadają małe możliwości. Wręcz przeciwnie – nierzadko okazują się wyposażone w nowoczesne rozwiązania: zapis elektronicznej kopii paragonów, wydajny akumulator lub niezwykle prosty w obsłudze mechanizm drukujący. Potrafią również oferować idealne opcje dla pracy w terenie – jak choćby funkcję zasilania urządzenia z instalacji samochodowej.

Warto więc najpierw doprecyzować wymagania stawiane przez nasze przedsiębiorstwo, a następnie wybrać właściwe, przydatne i najbardziej komfortowe rozwiązania.

Przykładowe produkty

2 Comments

  1. Paweł

    I bardzo fajnie, że urządzenie jest małe i poręczne, bo właśnie o to chodzi

  2. DiXi

    zawsze kasa fiskalna kojarzyła mi się z 'duża gablotą’, a tu proszę 😀 niedawno zakupiłem to co na obrazku (tylko czarnobiałe) i faktycznie, mogę mieć to zawsze przy sobie 😀

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *