dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Kasy fiskalne

Kasa fiskalna z panelem dotykowym

Elzab K10 - kasa fiskalna z panelem dotykowym

Zmniejsza rozmiary urządzenia, poprawia jego ergonomię i przede wszystkim znacznie usprawnia obsługę. Ekran dotykowy – dawniej hit, dziś jednak jest często spotykanym rozwiązaniem, chociażby reprezentującym standardy obecnych smartfonów. Nic więc dziwnego, że wizja współczesnych technologii użytkowych dotarła również do branży fiskalnej. W ekran dotykowy wyposażono kasę Elzab K10, której warto przyjrzeć się nieco bliżej.

Jedna rolka papieru

Ekran dotykowy to niejedyne nowoczesne rozwiązanie, zastosowane w tym urządzeniu fiskalnym. Podobnie, nie tylko jemu model marki Elzab zawdzięcza swoje małe gabaryty. To także efekt wykorzystania elektronicznej kopii paragonów, która polega na zapisie informacji o zarejestrowanych transakcjach na niedużej karcie pamięci microSD. Dzięki tej opcji rozwiązuje się kwestia gromadzenia wielu papierowych wydruków. K10 pracuje przy użyciu tylko jednej rolki, wobec czego koszty eksploatacji urządzenia ulegają obniżeniu. A na domiar wszystkiego – dane z karty można w łatwy i szybki sposób przenieść na komputer, płytę DVD, pendrive’a lub inny nośnik.

Połączenie bezprzewodowe

Prowadzenie działalności handlowej nierzadko wymaga zaangażowania urządzeń peryferyjnych. Model marki Elzab posiada opcje, które mogą znacznie usprawnić współpracę różnych elementów systemu sprzedaży. Kasa w wersji K10 Plus pozwala skorzystać z modułu Bluetooth do bezprzewodowego połączenia z komputerem czy skanerem kodów kreskowych. Oznacza to koniec z przeszkadzającymi nieraz kablami oraz dodatkowe udogodnienie dla przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą w trybie mobilnym.

Dodatkowy akumulator

Największym atutem wszystkich kas fiskalnych jest to, że mogą pracować samodzielnie, bez użycia komputera. Dlatego często stają się doskonałymi towarzyszami podróży w handlu przewoźnym. K10 posiada dodatkowy akumulator, który umożliwia długie, nieprzerwane funkcjonowanie bez konieczności zasilania zewnętrznego. Jego rola może się okazać zbawienna także w punkcie handlowym, gdy nastąpi nieoczekiwana awaria prądu. Wbudowany akumulator sprawi, że nie będziemy musieli przerywać pracy, a więc – uchroni nas od ewentualnych strat finansowych.

4 Comments

 1. Maciek

  Całkiem niezły model, nie powiem, bo by się przydało coś takiego na sklepie…

 2. Ig0r

  Ten ekran jest mega! twardy, taki konkretny, nie trzeba się o niego martwić. to był dobry wybór.

 3. Rigo

  fajnie, że teraz nawet kasy powstają takie nowoczesne, ciekawie wyglądające no i na wzór smartfonów. to ogólnie upraszcza ludziom korzystanie z dzisiejszych urządzeń

 4. j@rek

  a ja jednak chyba wole normalna klawiature…nie wiem, jakos mnie osobiście trudno jest sie przyzwyczaic do ekrtanow dotykowych, nawet tych w telefonach komorkowych…

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *