dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Kasy fiskalne

Jakie kasy fiskalne Posnet staną się również Online?

Kasa rejestrująca Posnet Ergo Online

Choć wchodzący system fiskalizacji wymagał solidnej podstawy prawnej (w postaci nowelizacji ustawy o VAT czy odpowiedniego Rozporządzenia MF), to jednak nie mógłby funkcjonować, gdyby nie technologie sprzedaży nowej generacji. W związku z tym producenci przygotowali modele, które nie tylko zapewniają skuteczne ewidencjonowanie obrotu, ale również dostosowanie do potrzeb wdrażanego rozwiązania teleinformatycznego. Warto w takim kontekście przywołać urządzenia fiskalne znanych i cenionych marek. Na przykład – nowe kasy online od Posnet. Co je wyróżnia?

Co łączy urządzenia rejestrujące online firmy Posnet?

Nowe regulacje prawne dokładnie mówią, jakie kryteria techniczne muszą spełniać online’owe urządzenia rejestrujące. Jedne wymogi są bezpośrednio związane z zasadami działania zapowiadanego systemu fiskalizacji, inne znowu mają dodatkowo wspierać realizację transakcji bezgotówkowych. Dlatego wszystkie modele online muszą nie tylko pozwolić na bezproblemową, internetową łączność z Centralnym Repozytorium Kas. Dodatkowo mają być wyposażone w tzw. pamięć chronioną oraz zapewnić przedsiębiorcy możliwość wdrożenia w systemie sprzedaży terminala do płatności kartą. I nawet, jeśli pewne rozwiązania wydają się podobne lub takie same (np. poszczególne kasy na różne sposoby działały w trybie online), to jednak urządzenia fiskalne online to coś zupełnie innego, niż dotychczasowe modele z elektroniczną (a tym bardziej papierową) kopią paragonów. Dlatego takie propozycje pojawiły się w ofertach znanych producentów technologii sprzedaży i w zasadzie od 1 maja są dostępne dla przedsiębiorców. Podobnie jest z modelami marki Posnet. Zresztą, warto przyjrzeć się tym kasom fiskalnym nie tylko ze względu na spełnienie warunków, wynikających z wchodzącego systemu online.

Krótki przegląd kas online Posnet i ich możliwości

Mimo całej powagi zmian powoli zachodzących w branży fiskalnej i obrocie gospodarczym, często nie można powiedzieć, że mamy do czynienia z całkowicie innowacyjnymi urządzeniami rejestrującymi. Trudno się zresztą temu dziwić – sam system online to już zdecydowana nowość o dalekosiężnym wpływie. Po co natomiast dokonywać nadzwyczajnych zmian w rozwiązaniach, które są sprawdzone i okazały się atrakcyjne dla niejednego przedsiębiorcy? Wobec tego w ofertach czołowych producentów technologii sprzedaży zapewne doczekamy się zupełnie świeżych modeli. Przede wszystkim jednak znajdziemy w nich rozpoznawalne rozwiązania, lecz przystosowane do funkcjonowania w nowym środowisku technologiczno-fiskalnym.

Taki przykład stanowi również Posnet, a konkretnie kasy tej marki: Mobile Online, Bingo Online oraz Ergo Online. Wymienione urządzenia, w wersjach dotychczasowych, są dobrze znane przedsiębiorcom, zarówno dokonującym dopiero wyboru technologii sprzedaży, jak i licznym użytkownikom tych modeli. Swoją popularność, wynikającą z zadowolenia podatników, zawdzięczają solidnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, atrakcyjnej funkcjonalności oraz wygodnej obsłudze, ułatwiającej wykonywanie różnych zadań. Także podczas pracy w terenie, z dojazdem do klienta, co znów dobitnie podkreśla Mobile Online, tym razem najmniejsza dostępna na rynku kasa fiskalna nowego typu. Wymiary urządzenia wynoszą zaledwie 86 x 49 x 162 mm, zaś waga – raptem 400 g. Trudno więc o drugi model kasy, który obsługiwałoby się tak wygodnie (trzymając oburącz w powietrzu) lub transportowało czy przechowywało (np. równie dobrze… w kieszeni kurtki!). Poza tym, kasa fiskalna online jest również wyposażona w wydajny akumulator, szybki mechanizm drukujący i przyjazną w użyciu klawiaturę oraz pozwala na zastosowanie modułu Wi-Fi lub Bluetooth. Z kolei jeśli chodzi o Bingo Online, jest to nawiązanie do klasyki niedużych konstrukcyjnie, stacjonarnych urządzeń rejestrujących. Solidna, elegancka obudowa, programowalne klawisze funkcyjne czy możliwość zdefiniowania bazy towarowej rzędu 8000 PLU to nie jedyne atuty tego modelu – warto również wspomnieć choćby o interfejsie typu Ethernet w standardzie. Natomiast Posnet Ergo Online wciąż będzie umożliwiało rozwijanie urządzenia w ramach konkretnych parametrów czy rozwiązań (np. liczby pozycji towarowych, standardów komunikacyjnych), także już po zakupie. Jednym słowem, wiodące kasy rejestrujące Posnet zachowają swoją atrakcyjność w różnych aspektach użytkowania i pracy, a zarazem zagwarantują działanie wedle nowego systemu fiskalizacji online.

1 Comment

  1. Nina

    Jak dotąd moją faworytką była zgrabna funkcjonalna kasa Mobile HS EJ, tak teraz zostanie nią Mobile Online! 😀

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *