dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Porady

Jaka waga elektroniczna do sklepu spożywczego?

Waga elektroniczna do sklepu

Waga elektroniczna do sklepu

Wiele produktów, które znajdują się w asortymencie sklepu spożywczego, przed sfinalizowaniem transakcji wymaga precyzyjnego zważenia. Warzywa i owoce, słodycze, orzechy, wędliny, wyroby mleczne… Lista tych towarów jest naprawdę długa. Dlatego w większości punktów handlowych, które zajmują się sprzedażą produktów spożywczych, waga elektroniczna jest nieodzownym elementem rozwiązania systemowego dla firmy.

Rodzaj wagi elektronicznej

Podstawową kwestią, którą musi rozstrzygnąć właściciel przedsiębiorstwa, jest rodzaj wagi elektronicznej, jaka zostanie wdrożona w sklepie spożywczym. Obecnie na rynku dostępne są bowiem różnego typu modele – zarówno urządzenia proste, jak i kalkulacyjne, etykietujące czy nawet multimedialne (z ekranami dotykowymi). Rodzaj wagi będzie się więc często przekładał na zakres dostępnych funkcjonalności. Przykładowo: urządzenie etykietujące pozwoli nie tylko na wykonywanie precyzyjnych pomiarów masy, ale także na szybkie wystawianie wydruków. Z kolei modele kalkulacyjne wyróżniają się możliwością automatycznego przeliczania wyników ważenia na ceny.

Taka różnorodność jest oczywiście bardzo korzystna dla przedsiębiorcy. Pozwala bowiem na wybór odpowiedniego modelu wagi.

Różne zakresy pomiarów masy

Rodzaj wagi elektronicznej nie jest jedyną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę. Urządzenie tego typu można bowiem dostosować do potrzeb firmy również pod innymi względami. A kluczowe w tym przypadku wydają się zakresy ważenia. To właśnie ten parametr określa, jakie produkty obsłuży konkretna waga elektroniczna. Jeżeli więc przedsiębiorca oferuje swoim klientom ciężkie produkty, warto pomyśleć o modelu z wyższymi zakresami ważenia (np. do 15 lub 30 kg). Jeśli natomiast w asortymencie znajdują się głównie lekkie towary, wystarczająca będzie niekiedy nawet najprostsza waga, która wykona pomiar masy maksymalnie do 6 kg.

Dodatkowe funkcjonalności

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, związanej z zakupem wagi elektronicznej, warto uwzględnić, że urządzenia tego typu posiadają często dodatkowe udogodnienia. Przykładem funkcjonalności, która nie jest obecna we wszystkich modelach, jest opcja zasilania akumulatorowego. W praktyce oznacza to, że w codziennej pracy waga może czerpać energię z sieci. A kiedy zabraknie zewnętrznego źródła zasilania, będzie można wykorzystać wbudowaną baterię. Co więcej, zawsze warto sprawdzić jakość wykonania konkretnego urządzenia. W przypadku niektórych wag standardowym wyposażeniem jest np. szalka ze stali nierdzewnej. Rozwiązania tego typu zapewni zaś większą wytrzymałość na codzienną eksploatację.

1 Comment

  1. Gustaw

    w przypadku mojej magazynierskiej dzialalnosci wybor byl tak samo prosty, co i konieczny – waga platformowa 🙂

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *