dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Drukarki fiskalne, Porady

Drukarki fiskalne i handel mobilny

Drukarki fiskalne najczęściej kojarzą się z rozbudowanymi urządzeniami, które są wykorzystywane do rejestrowania obrotu w dużych punktach handlowo-usługowych. Skąd więc pomysł na zastosowanie technologii tego typu w pracy mobilnej? To proste – na rynku fiskalnym można znaleźć drukarki, które wyróżniają się małymi gabarytami oraz wieloma praktycznymi funkcjami. I urządzenia te doskonale sprawdzają się także przy prowadzeniu sprzedaży obwoźnej.

Miniaturyzacja drukarek fiskalnych

W dzisiejszych czasach producenci, którzy reprezentują rynek technologii sprzedaży, przywiązują dużą wagę do jakości wykonania swoich urządzeń. A przejawia się to także w tworzeniu coraz mniejszych drukarek fiskalnych. Miniaturyzacja zaszła tak daleko, że niektóre modele gabarytami oraz wagą przypominają smartfony. Dzięki temu przewożenie tych drukarek jest wygodne, a można do tego wykorzystać np. schowek samochodowy, plecak lub torebkę. Warto podkreślić, że najmniejsze modele wyróżniają się również wyjątkowo solidnym wykonaniem. Innymi słowy, ich obudowy i połączenia poszczególnych podzespołów są przystosowane do wymogów pracy mobilnej.

Większość przedsiębiorców zastanawia się jednak nad tym, czy przenośna drukarka fiskalna zagwarantuje parametry i funkcje zbliżone do rozbudowanego urządzenia stacjonarnego? Pisząc wprost, czy miniaturyzacja nie wiąże się z koniecznością zrezygnowania z praktycznych i przydatnych opcji? Warto odpowiedzieć na te pytania w bardziej szczegółowy sposób.

Urządzenia z elektroniczną kopią paragonów

Większość mobilnych drukarek fiskalnych, które są aktualnie dostępne na polskim rynku, posiada moduł elektronicznej kopii paragonów. A wspomniane rozwiązanie technologiczne jest prawdziwym wsparciem dla przedsiębiorców. W największym skrócie, polega to na tym, że urządzenie automatycznie archiwizuje kopie paragonów na karcie pamięci. Użytkownik takiej drukarki nie musi więc gromadzić wielu papierowych rolek, które dodatkowo wymagają posiadania sterylnego miejsca do składowania dokumentacji. Na tym nie koniec!

Po pierwsze, dane archiwizowane w formie cyfrowej łatwiej skopiować, a tym samym zabezpieczyć, np. na dysku twardym komputera lub płycie DVD. Po drugie, za sprawą tego, że drukarka z taką technologią używa jednorazowo tylko 1 rolki papieru termicznego, zmniejszają się wydatki na materiały eksploatacyjne.

Wytrzymałe i wydajne mechanizmy drukujące

Nie zapominajmy o tym, że jednym z głównych zadań drukarki fiskalnej jest… drukowanie paragonów dla klientów. Jak pod tym względem sprawdzają się omawiane tutaj urządzenia mobilne? Większość modeli zapewnia zarówno szybkie wystawianie różnych dokumentów (niekiedy także faktur VAT), jak i łatwą wymianę rolki papieru termicznego. Co więcej, mechanizmy termiczne stosowane w tych drukarkach odznaczają się wytrzymałością na wieloletnią i intensywną pracę oraz zapewniają obsługę wielu niefiskalnych formatów wydruku.

Współpraca z urządzeniami peryferyjnymi

Każda drukarka fiskalna, również taka mobilna, do funkcjonowania wymaga obecności komputera stacjonarnego, laptopa lub terminala komputerowego. Innymi słowy, urządzenia, na którym będzie zainstalowane oprogramowanie do zarządzania handlem. Dopiero po połączeniu drukarki z komputerem możliwe jest bowiem prowadzenie sprzedaży. I w tej kwestii większość modeli mobilnych gwarantuje kolejne udogodnienie dla przedsiębiorcy. Drukarki tego typu można rozbudować o moduł Bluetooth, który pozwoli na bezprzewodową współpracę z resztą systemu. To z kolei zapewnia komfortowe wykonywanie obowiązków i niweluje konieczność stosowania wielu przewodów komunikacyjnych.

 

W tym momencie można już z pełną odpowiedzialnością napisać, że mobilne drukarki fiskalne są nie tylko małe, solidnie wykonane i łatwe w transportowaniu, ale także zaawansowane technologiczne oraz pełne przydatnych funkcjonalności. I co najciekawsze, dobre parametry użytkowe tych modeli sprawiają, iż niekiedy na urządzenie tego typu decydują się właściciele stacjonarnych punktów handlowo-usługowych. Wygoda pracy jest zawsze na wagę złota, niezależnie od branży lub wielkości przedsiębiorstwa.

2 Comments

  1. Zbigniew

    Nie wiem, czy takie rozwiązania są szczególnie potrzebne, skoro mamy i systemowe kasy fiskalne, i mobilne kasy i stosunkowo nieduże drukarki fiskalne…

  2. maciek

    Chyba są, skoro powstają 🙂 i w dodatku przedsiębiorcy są nimi zainteresowani. Czasem po prostu nie chce się rezygnować z urządzenia o małych gabarytach, nawet, jak się posiada szerszy asortyment itd.

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *