dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Drukarki fiskalne

Dobra drukarka do dużego sklepu

Dobra drukarka fiskalna do dużego sklepu

Z pozoru mogłoby się wydawać, że nie ma większych różnic między kasami i drukarkami fiskalnymi. W rzeczywistości jednak potrafią one zadecydować o tym, jakie urządzenie powinniśmy wybrać dla naszego przedsiębiorstwa. Przykładowo: do zdefiniowania bazy towarowej drukarka wymaga skorzystania z komputera i programu sprzedażowego – jednocześnie jednak obsługuje kilkadziesiąt razy więcej pozycji, niż kasa. Tak jest w przypadku modelu Posnet Thermal HD, umożliwiającego pracę z 250 tysiącami produktów lub usług. To oczywiście nie jedyna jego cecha, która usprawnia działalność handlową w dużym sklepie.

Cyfrowy zapis danych

Każdy przedsiębiorca korzystający z urządzenia fiskalnego ma obowiązek przechowywać kopię wystawionych paragonów. Niemniej, ten przykry wymóg doczekał się naprawdę wygodnych rozwiązań. Kiedyś jedynym sposobem było gromadzenie wielu papierowych wydruków, w warunkach niemalże sterylnych, które zapewnią czytelność danych na kolejne lata. Problem ten znika podczas pracy z Thermal HD – urządzenie zostało wyposażone w elektroniczną kopię paragonu. Co to oznacza? Wszystkie niezbędne dane umieszczane są na karcie pamięci SD. W związku z tym mechanizm drukujący korzysta tylko z jednej rolki, co zmniejsza o połowę koszty dotyczące materiałów eksploatacyjnych. Cyfrowy zapis danych to także wygoda w ich przechowywaniu, utrzymywaniu w porządku i zabezpieczaniu – informacje z łatwością można zarchiwizować na komputerze, dysku zewnętrznym lub płycie DVD.

Dwa akumulatory

Drukarki fiskalne przeważnie nie są urządzeniami przenośnymi, wykorzystywanymi w sprzedaży mobilnej. Ich przeznaczeniem jest obsługa dużych punktów handlowych z szerokim asortymentem. Thermal HD, dzięki temu, że posiada dwa wydajne akumulatory, jest przygotowana do intensywnej pracy w trybie ciągłym, na bardzo obciążonych stanowiskach. To także duże udogodnienie w przypadku nagłej awarii prądu – przerwa w dostawie energii nie musi wtedy oznaczać zaprzestania prowadzenia sprzedaży i grożących przy tym strat finansowych. Wbudowane baterie umożliwią płynne działanie urządzenia, bez przymusu korzystania z zasilania sieciowego.

Interfejsy

Jeśli miałoby się wskazać jakąś słabszą stronę drukarki Thermal HD, byłby to brak urozmaicenia w kwestii dostępnych złączy komunikacyjnych. Urządzenie nie dysponuje ani portem typu RS-232, ani modułem Bluetooth, pozwalającym na połączenie bezprzewodowe. Zostało jednak wyposażone w równie popularny technologicznie interfejs USB, zapewniający dobrą współpracę drukarki z komputerem.

Dowiedz się więcej TUTAJ.

4 Comments

 1. Milena

  Mam bardzo podobny model od tej firmy i nie narzekam

 2. Ela

  No, rzeczywiście wygląda to obiecująco, ciekawe jak w praktyce się sprawdza

 3. bartekk

  to jest akurat model z tej półki, który nie może zawieźć, nie mówiąc już o licznych możliwościach, jakie oferuje. ja co prawda nie potrzebowałem takiego urządzenia, więc wybrałem kasę fiskalną, ale z tego, co słyszałem od ludzi prowadzących wieksze dfziałalności to sprawdza się dobrze

 4. Uzi

  a ja wolalem thermal xl bo zapewnial wiele wariantow konstrukcyjnych wyswietlacza, a zalezalo mi na jak najlepszym dostosowaniu drukarki do stanowiska pracy. ale tez mam z opcja ethernet 🙂 tez jestem bardzo zadowolony

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *