dla zainteresowanych kasami i drukarkami fiskalnymi

Drukarki fiskalne, Kasy fiskalne, Porady

Co warto wiedzieć przed wyborem urządzenia fiskalnego?

Kasa fiskalna lub drukarka fiskalna

Decyzja dotycząca nabycia kasy lub drukarki rejestrującej nie jest czymś bagatelnym. Pamiętajmy, że najczęściej chodzi o zakup jednego lub kilku modeli na okres ładnych paru lat. Dodatkowo, chcemy ponieść jak najmniejszy wydatek, właściwie skorzystać z przysługującej ulgi no i oczywiście – uzyskać jak najefektywniejsze dla biznesu rozwiązanie technologiczne. Jak zatem dokonać właściwego wyboru? Na co zwrócić uwagę?

Warszawski rynek urządzeń fiskalnych – co oferuje?

Aby przyjrzeć się poszczególnym, istotnym kwestiom, związanym z wyborem urządzenia rejestrującego, najlepiej jest skupić się na jakimś konkretnym przykładzie. Weźmy zatem pod lupę warszawski rynek technologii sprzedaży. Charakteryzuje się on dużą różnorodnością kas i drukarek fiskalnych, dzięki czemu w zasadzie każde przedsiębiorstwo, reprezentujące każdą branżę, ma szansę zdobyć rozwiązania dobrane do wymagań danego biznesu. Z drugiej strony – wachlarz możliwości jest dość szeroki, przez co niejeden podatnik na początku swojej fiskalnej drogi ma w tej kwestii problem z decyzyjnością. Od czego więc zacząć?

Różne technologie handlowe – na co się zdecydować?

Jeśli chodzi o zakup odpowiedniej technologii sprzedaży, to pierwsza kwestia, jaką trzeba rozstrzygnąć, brzmi: drukarka rejestrująca czy kasa fiskalna. Warszawa, jak już mówiliśmy, to dość szeroki rynek, który umożliwi znaleźć właściwy model, należący zarówno do jednego typu urządzeń, jak i drugiego. Oba bowiem służą do rejestrowania obrotu, a także spełniają wymogi wynikające z obowiązujących przepisów. A czym się różnią? Przede wszystkim sposobem funkcjonowania. Kasa fiskalna nie potrzebuje niczego więcej do pracy. Drukarka działa wyłącznie ze stosownym oprogramowaniem, a więc wymaga współpracy z komputerem lub terminalem komputerowym. Jednocześnie też oferuje zdecydowanie większą bazę towarową, często szybszy wydruk dokumentów oraz dodatkowe możliwości w zarządzaniu działalnością handlową.

Dlatego pytanie „kasa czy drukarka” tak naprawdę poprzedza jeszcze jedno zagadnienie: jakie są potrzeby naszego przedsiębiorstwa? Warto wziąć tu pod uwagę następujące aspekty: szerokość oferty, tryb pracy, natężenie ruchu, poziom zaawansowania firmy, liczbę i wielkość stanowisk obsługi klienta oraz, oczywiście, nasze indywidualne preferencje użytkowe. Nie ma jednoznaczniej odpowiedzi, który z tych dwóch rodzajów technologii handlowych jest lepszy – to okazuje się dopiero w zestawieniu ze specyfiką naszego biznesu.

Kasy fiskalne w Warszawie – stacjonarnie czy przez internet?

Nie bez powodu mówimy akurat o rynku technologii sprzedaży, jaki charakteryzuje stolicę. Bardzo często dotyczy on również innych, okolicznych miast. Decydując się bowiem na kasę fiskalną w Pruszkowie, Mińsku Mazowieckim czy Legionowie, podatnicy dbają o jeszcze jedną ważną kwestię. Jaką?

Choć zakupy w punktach handlowych nie należą do przeszłości, coraz więcej ludzi decyduje się na transakcje internetowe. Podobnie jest w przypadku technologii sprzedaży. Korzystanie z wirtualnego sklepu ma w sobie wiele zalet – m.in. możliwość poznania pełnej oferty firmy, dokładne porównanie poszczególnych produktów oraz poznanie opinii innych użytkowników.

Ważna jest jednak lokalizacja głównej siedziby firmy, u której nabywamy urządzenie fiskalne. Jeśli, dajmy na to, znajduje się ona setki kilometrów od naszego przedsiębiorstwa, dystans ten potrafi utrudnić procedury rejestracji oraz instalacji kasy. A także rozciągnąć w czasie interwencje serwisowe lub przeglądy techniczne (co znowu może przyczynić się do dłuższej przerwy w sprzedaży, więc i większych strat finansowych). Dlatego najlepiej szukać dealera urządzeń fiskalnych w niedalekiej odległości od zarządzanej firmy.

1 Comment

  1. Henryczek

    Dzisiaj korzystanie z komputera w handlu to praktycznie standard. Więc wg mnie lepszym wyborem jest drukarka fiskalna, bo większa baza PLU i więcej opcji sprzedażowych, tak myślę

Leave a Reply

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *